Як отримати безплатну хірургічну допомогу. Пояснення НСЗУ

231
кількість переглядів

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оприлюднила у Facebook поради, як скористатися безплатною хірургічною допомогою.

Про це повідомляє кореспондент CBN.

НСЗУ законтрактувала 844 медзаклади на здійснення хірургічних операцій у стаціонарних умовах. Чотири з них – приватні. На сьогодні НСЗУ виплатила цим закладам 5,5 млрд грн за надання хірургічних послуг пацієнтам у квітні-вересні.

Через продовження адаптивного карантину оплати медзакладам, які законтрактовані на пакет «Хірургічні операції у стаціонарних умовах», до 1 жовтня здійснюються на 100% за глобальним бюджетом. Тобто заклад отримує кошти незалежно від того, скільки в ньому проведено операційних втручань.

В безоплатний пакет хірургічної допомоги в стаціонарі медзакладу включено:

  • проведення хірургічної операції з забезпеченням анестезії;
  • інструментальні та лабораторні обстеження, включаючи патоморфологічні;
  • післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія;
  • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
  • медична реабілітація в гострому періоді для запобігання виникнення післяопераційних ускладнень;
  • ліки з Нацпереліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;
  • харчування в стаціонарних умовах.

Пацієнту надаються безоплатно ліки та медичні вироби, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі. Інформація про наявність відповідних ліків у конкретній лікарні має бути розміщена на інформаційній дошці в лікарні та офіційному веб-сайті медзакладу, а також органу місцевої влади.

Щоб отримати хірургічну допомогу безоплатно, пацієнту необхідно:

  • отримати направлення свого лікаря, з яким укладено декларацію, або лікуючого лікаря та звернутись до обраного медзакладу;
  • у разі невідкладного стану пацієнт може звернутись до лікарні без направлення, або викликати «швидку» за номером 103, яка за необхідності доставить його до медзакладу.

Медична допомога пацієнту у невідкладному стані надається безоплатно без жодних додаткових умов – без направлення і без декларації з лікарем.

Пацієнт може звернутись за хірургічною допомогою до будь-якого з понад 800 медзакладів, з якими НСЗУ уклала договір на надання таких послуг, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації. Ці послуги для пацієнта будуть безоплатними.

«Якщо у вас вимагають гроші за безоплатні послуги, повідомляйте про це НСЗУ за номером 16-77», – сказано також у повідомленні.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.