Кропивницький психолог пояснив, які є типи домашніх насильників

273
кількість переглядів

Загалом усіх домашніх насильників можна умовно поділити на чотири основні типи.

Про це CBN розповів кропивницький психолог Андрій Фоменко.

ЧИТАЙТЕ СТАТТЮ ПОВНІСТЮ: Домашнє насильство. Що робити, до кого звертатися і як запобігти

«Витоки насильства лежать у психічній організації людини, – сказав він. – Про запальний темперамент зрозуміло, але не всі люди з запальним темпераментом є насильниками. Однак буває, що разом з запальним типом темпераменту в людини погано розвинена емпатія, тобто невміння співчувати. Ну і нездатність сприймати чужі кордони. Ось ці три компоненти складають перший тип насильника, який сформувався у ранньому дитячому віці, у допідлітковий період.

Уявлення про свої кордони у людини починають формуватися з трьох років і закінчують у підлітковому віці, у декого – в юнацькому. Цей тип насильника дуже погано піддається корекції. Узагальнена назва таких людей – психопати.

Другий тип – це травмовані люди. Тобто народилися і розвивалися вони нормально, але потім – наприклад, прийомна родина, дитячий будинок, булінг у школі чи батьківська родина, яка почала змінюватися. У якийсь момент сталася травматична подія. Тоді в людини формуються ставлення, які можуть призводити до насильницьких дій. Цей тип абсолютно відрізняється від першого. Ми знаходимо в людині внутрішній конфлікт, пов’язаний з певною травмою. До травм, до речі, належить і війна.

Третій тип – стереотипи виховання. Авторитарний батько прищепив певні стереотипи і кліше: всі жінки такі то, небита жінка – біда у хаті.

Можна виокремити і четвертий тип, коли людина скоює насильницькі дії під впливом провокатора чи певних подразників.

Фактично все зводиться до трьох основних типів насильства і четвертого, який теж іноді можливий.

І ще одне – алкоголізм чи використання якихось психоактивних речовин. Ось це все – психопатія, травми, стереотипи, провокації, алкоголь чи наркотики – і є основними причинами домашнього насильства».

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.