На Кіровоградщині Кодекс етичної поведінки підписали лише два посадовці

624
кількість переглядів

Кодекс поведінки посадових осіб та державних службовців під час виборчого процесу на Кіровоградщині підписали на сьогодні лише двоє чиновників.

Про це під час прес-конференції у CBN розповіла координаторка спостереження Громадянської мережі «ОПОРА» за виборами в Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Взяли на себе моральне зобов’язання міський голова Долинської Віра Тернавська та перший заступник голови Гайворонської РДА Віталій Орел.

«Політична нейтральність, прозорість, незалежність та невикористання жодного ресурсу є основними принципами поведінки посадовців», – зазначила Зоя Лебідь.

Експерти зазначили, що в інших регіонах України посадовці більш активно підписують Кодекс, і висловили сподівання, що і наші посадовці відгукнуться на ініціативу.

«Підписання Кодексу – це певна моральна відповідальність і сигнал працівникам адміністрацій чи підприємств, чиї керівники беруть участь у виборах, і виборцям», – додала Зоя Лебідь.

«Мета ОПОРи – внести в подальшому певні зміни до виборчого, адміністративного і кримінального кодексів, щоб посилити увагу до даного виду зловживань», – резюмувала Зоя Лебідь.

Кодекс включає в себе 36 правил поведінки та етики.

Під поняттям «адміністративного ресурсу» в Кодексі розуміються людські, фінансові, матеріальні, натуральні, а також нематеріальні ресурси, що використовуються посадовими особами та державними службовцями на виборах, і джерелом походження яких є контроль над персоналом органів публічної адміністрації, фінансами та їх розподілом, доступом до обладнання та ЗМІ.

Також до адміністративного ресурсу відноситься ресурс, який посадовці та службовці можуть мати у формі впізнаваності в очах громадськості з огляду на їхній статус як виборних або призначених осіб і який може трансформуватися в політичну чи іншу форму підтримки.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.