В Олександрії сталася чергова сварка у територіальній виборчій комісії (ВІДЕО)

754
кількість переглядів

На засіданні Олександрійської ТВК члени комісії дізналися про те, що голова комісії Валентина Вечірко уклала договір про друк бюлетенів.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла редактор олександрійського видання «Сільський вісник» Ірина Балашова.

Таке рішення Вечірко прийняла без погодження з іншими членами комісії, навіть приховала назву підприємства та встигла перерахувати кошти з казначейського рахунку, що викликало обурення членів ТВК.

Валентина Вечірко пояснила свій вчинок тим, що «голова комісії має право вкладати договори самостійно».

У відповідь член комісії від партії «Солідарність» Олександр Івань зачитав пункт 1,6 з постанови ЦВК «Про порядок виготовлення бюлетенів»: «Територіальні виборчі комісії, які встановлюють результати відповідних місцевих виборів, визначають підприємства-виготовлювачів виборчих бюлетенів та укладають з ними договори». Тобто рішення повинно виноситися колегіально, адже відсутність контролю територіальною виборчою комісією за друком бюлетенів може привести до значних фальсифікацій.

Учора на засіданні Олександрійської ТВК члени комісіі дізналися про чергове самоуправство голови комісіі Валентини Вечірко, яка одноосібно без погодження з комісією визначила, в якій друкарні і по якій ціні друкувати виборчі бюлетені. Встигла навіть укласти договір і гроші перерахувати з казначейського рахунку. Кому перерахувала гроші, якій друкарні- членам комісіі так і не сказала. Повний абсурд!!! То може й бюлетені вже надруковані без нагляду і контролю з боку спеціальної комісіі? Виключати цей факт не можна!!! Член комісіі від «Солідарності» Олександр Івань поставив Вечірко з цього приводу конкретне питання: чому вона одноосібно ухвалює рішення без згоди комісіі? І з якою конкретно друкарнею укладено угоду? Відповіді чіткої і логічної, як завжди, вона надати не спромоглася. Не скаже ж вона відверто, що такі вказівки їй з міської ради дають. Але ми то розуміємо, звідки ноги ростуть. Моцний у 1998 році боровся з кандидатом Цапюком такими ж методами- контролював роботу міської ТВК. Але в нього нічого не вийшло. Не вийде і у Степана Кириловича. Головне, «слідкувати за руками» під час підрахунку голосів, щоб ті, хто замовляв друк бюлетенів, не мали можливості робити фальшування на підтримку свого «бацька». Подаю фрагмент дискусії по суті без власних коментарів, щоб ви й самі переконалися, про що йде мова. Бо казочки Турського- суцільні інсинуації. І ще момент: знову «чемна пані», що зветься юристкою, була у своєму амплуа! 🙂

Опубліковано Іриною Балашовою Середа, 14 жовтня 2020 р.

Нагадаємо, в Олександрійській ТВК сталася бійка.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.