Порошенко: після 25 жовтня ми продовжимо допомогу в боротьбі з Covid-19

884
кількість переглядів

Після виборів 25 жовтня «Європейська солідарність» продовжить допомогу медичним закладам, які стоять на передовій боротьби з коронавірусом в Україні.

Про це заявив п’ятий президент, лідер партії Петро Порошенко під час мітингу у Львові, повідомляє CBN з посиланням на «РБК-Україна».

На його думку, влада виявилась неспроможною організувати цей процес, і тепер Україна знаходиться у першій десятці держав із найгіршим сценарієм розвитку епідемії.

«Саме тому наша команда вже в березні розгорнула потужну благодійну волонтерську діяльність», — заявив Порошенко.

Він зазначив, що лікарні по всій Україні отримали понад 50 нових і відновлених апаратів ШВЛ, 157 тисяч захисних костюмів, 10 тисяч противірусних окулярів, десятки тисяч захисних масок і тестів.

«Зараз невелика заминка. Закон забороняє благодійність під час виборчої кампанії, але хочу наголосити: 26 жовтня ми продовжимо», — додав Порошенко.

Водночас, за його словами, Фонд Порошенка та компанія Roshen у виборах участі не беруть, тому Міжнародний інвестиційний банк надав майже безвідсотковий кредит (півтора відсотка річних на 5 років) текстильній фабриці для того, аби закупити в Німеччині обладнання для проклейки і запустити випуск багаторазових захисних костюмів з усіма сертифікатами, аби в Україні виробляли засоби захисту для українських лікарів і вчителів.

П’ятий президент наголосив, що правоохоронні органи мають розслідувати, куди були витрачені мільярди з коронавірусного фонду.

«Пацієнти як мінімум 80 відсотків витрат сплачують із власної кишені. У Львівській області потреби в ліках покриваються на 20-25%. Про це розповів українським журналістам Любомир Рак, лікар Львівського центру здоров’я легень. Нині один день в лікарні коштує пацієнту 2-2,5 тисячі гривень. І це лише медикаментозного забезпечення. Якщо людина потрапляє у реанімацію, тобто випадок важкий, сума збільшується до 5-6 тисяч гривень на день. Так де, питається, ті 66 мільярдів гривень, які за нашою пропозицією парламент виділив уряду на боротьбу з ковідом? І чому НАБУ не займається цим?» — наголошує Порошенко.

Він переконаний, влада, яка сама є джерелом великої небезпеки для України, сьогодні не здатна гарантувати безпеку своїм громадянам.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 17 жовтня в Україні зафіксовано 6 410 нових випадків коронавірусної хвороби Covid-19, 18 жовтня — 5 231, 19 жовтня — 4 766 хворих. Найбільше нових випадків в Харківській, Хмельницькій, Сумській, Львівській областях та Києві.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.