Порошенко: після 25 жовтня ми продовжимо допомогу в боротьбі з Covid-19

1018
кількість переглядів

Після виборів 25 жовтня «Європейська солідарність» продовжить допомогу медичним закладам, які стоять на передовій боротьби з коронавірусом в Україні.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це заявив п’ятий президент, лідер партії Петро Порошенко під час мітингу у Львові, повідомляє CBN з посиланням на «РБК-Україна».

На його думку, влада виявилась неспроможною організувати цей процес, і тепер Україна знаходиться у першій десятці держав із найгіршим сценарієм розвитку епідемії.

«Саме тому наша команда вже в березні розгорнула потужну благодійну волонтерську діяльність», — заявив Порошенко.

Він зазначив, що лікарні по всій Україні отримали понад 50 нових і відновлених апаратів ШВЛ, 157 тисяч захисних костюмів, 10 тисяч противірусних окулярів, десятки тисяч захисних масок і тестів.

«Зараз невелика заминка. Закон забороняє благодійність під час виборчої кампанії, але хочу наголосити: 26 жовтня ми продовжимо», — додав Порошенко.

Водночас, за його словами, Фонд Порошенка та компанія Roshen у виборах участі не беруть, тому Міжнародний інвестиційний банк надав майже безвідсотковий кредит (півтора відсотка річних на 5 років) текстильній фабриці для того, аби закупити в Німеччині обладнання для проклейки і запустити випуск багаторазових захисних костюмів з усіма сертифікатами, аби в Україні виробляли засоби захисту для українських лікарів і вчителів.

П’ятий президент наголосив, що правоохоронні органи мають розслідувати, куди були витрачені мільярди з коронавірусного фонду.

«Пацієнти як мінімум 80 відсотків витрат сплачують із власної кишені. У Львівській області потреби в ліках покриваються на 20-25%. Про це розповів українським журналістам Любомир Рак, лікар Львівського центру здоров’я легень. Нині один день в лікарні коштує пацієнту 2-2,5 тисячі гривень. І це лише медикаментозного забезпечення. Якщо людина потрапляє у реанімацію, тобто випадок важкий, сума збільшується до 5-6 тисяч гривень на день. Так де, питається, ті 66 мільярдів гривень, які за нашою пропозицією парламент виділив уряду на боротьбу з ковідом? І чому НАБУ не займається цим?» — наголошує Порошенко.

Він переконаний, влада, яка сама є джерелом великої небезпеки для України, сьогодні не здатна гарантувати безпеку своїм громадянам.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 17 жовтня в Україні зафіксовано 6 410 нових випадків коронавірусної хвороби Covid-19, 18 жовтня — 5 231, 19 жовтня — 4 766 хворих. Найбільше нових випадків в Харківській, Хмельницькій, Сумській, Львівській областях та Києві.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.