У Кропивницькому міняли цигарки на цукерки (ФОТО)

1731
кількість переглядів

До Міжнародного дня відмови від куріння у Кропивницькому провели акцію «Обміняй цигарку на цукерку», передає CBN.

Як повідомила головний бібліотекар відділу документів з питань медицини та охорони здоров’я бібліотеки імені Чижевського Катерина Ісаєнко, учасниками акції «Обміняй цигарку на цукерку» стали перехожі на вулиці Великій Перспективній.

За годину 33 курці обміняли цигарки на цукерки. Частіше це робили дорослі чоловіки. Молодь відмовлялась, бо курить IQOS.

Кропивничани також мали змогу ознайомитися з підбіркою документів про шкоду тютюнопаління та пропаганду здорового способу життя.

Продовжився захід у відділі документів з питань медицини та охорони здоров’я й сьогодні.

Міжнародний день відмови від паління відзначають щорічно у третій четвер листопада в більшості країн світу. Його встановило Американське онкологічне товариство в 1977 році. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 90% смертей від раку легенів, 75% – від хронічного бронхіту і 25% – від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням.

В Україні курить 31% громадян, з яких – 45% чоловіків і 9% жінок, серед молоді – 45% юнаків і 35% дівчат. Кожен четвертий підліток викурює свою першу цигарку у віці 10 років. За офіційною статистикою, щороку від хвороб, пов’язаних з курінням, помирає до 120 тисяч осіб. Україна посідає 17 місце в списку країн за кількістю курців. Щорічно число українців, які палять, зростає на 100 тисяч.

Фото Тетяни Познякової.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.