Відтепер, щоб провідати когось у СІЗО, треба здати тест на коронавірус

1157
кількість переглядів

Негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус є обов’язковою умовою для побачення в СІЗО.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це йдеться у затвердженій урядом постанові «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641», повідомила заступниця Міністра юстиції Олена Висоцька.

«У зв’язку зі стрімким поширенням на території України гострої респіраторної хвороби Сovid-19, що, у свою чергу, може мати непередбачувані наслідки та призвести до виникнення локальних спалахів цієї хвороби серед засуджених та осіб, узятих під варту, зокрема, через ризик відвідування установ виконання покарань та слідчих ізоляторів особами, які хворіють або можуть бути хворими, виникла необхідність врегулювання питань відвідування засуджених та осіб, узятих під варту, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України, а також надання таким особам побачень з родичами, адвокатами та іншими особами», – пояснила Висоцька.

Постанова надає право на тривалі побачення з близькими родичами за таких умов:

  • якщо в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України наявні вільні приміщення для ізоляції засуджених;
  • якщо у близьких родичів засудженого на момент побачення відсутні ознаки інфікування Covid-19 та якщо вони мають лабораторно підтверджений негативний результат тестування на Covid-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більше як за 48 годин до дня надання тривалого побачення;
  • якщо близькі родичі, які прибули на побачення, нададуть оригінал документа, що підтверджує оплату послуги виїзду працівника медичної лабораторії до засудженого з метою забору біоматеріалів для проведення тестування на Covid-19 методом ПЛР.

«Після тривалого побачення засуджені протягом 14 діб будуть перебувати в приміщеннях для ізоляції, де їм на 12 день ізоляції (або за наявності ознак інфікування коронавірусом) обов’язково проводитиметься тест на Covid-19 y присутності медичного працівника медичної частини філії державної установи “Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України”», – зазначила Олена Висоцька.

Відвідування та побачення мають відбуватися виключно за умови використання такими особами засобів індивідуального захисту, зокрема респіратoрів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, та відсутності у них на момент побачення ознак інфікування Covid-19.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.