Відома на всю Україну «Баба Єлька» не змогла побороти чиновницьку систему у Кропивницькому

699
кількість переглядів

У Кропивницькому громадська організація «Баба Єлька» заявила про розірвання співпраці з обласним центром народної творчості, передає CBN з посиланням на facebook-сторінку ГО.

Укладений у 2019-му договір мав усну частину – планувалося створити у приміщенні центру етнолабораторію та розмістити там колекцію старожитностей, проводити майстер-класи, виставки.

Активісти провели величезну кількість зустрічей з депутатами та керівництвом області, аби отримати фінансування проєкту з обласного бюджету.

«До комплексної програми культурно-освітнього розвитку на 2020-2024 роки увійшов пункт «Реалізація фольклорно-етнографічного проекту «Баба Єлька». На 2020 рік на реалізацію проекту було виділено 100 тисяч гривень, які ми планували спрямувати на облаштування етнолабораторії: у першу чергу – маркування приміщення вивіскою та банерами із зображенням старовинних світлин із Івангорода, Аудиторівки, Цибулевого, закупівлю кубів для експозиції, мультимедійного проектора, оформлення фасаду приміщення за зразком Музею І. Гончара в Києві. Також ми прописали потребу у манекенах, кубах для експозиції, шафі для зберігання артефактів та іншому», – йдеться у повідомленні.

8 жовтня 2020 року їм повідомили, що назва «Етнолабораторія “Баба Єлька”» не прийнятна для обласного центру народної творчості. Приміщення належить державній установі, тому має бути загальна, всеохоплююча назва, пов’язана з його діяльністю без прив’язки до громадської організації.

Громадські активісти розраховували на виділені кошти зробити вивіску, банери, придбати проектор.

«На початку грудня з’ясувалося, що закупівлі на виділені 100 тисяч гривень уже проведено. Без попереднього узгодження представників ГО «Баба Єлька» і без залучення до вибору обладнання. На прохання надіслати нам бюджет, який самостійно уклали співробітники КОЦНТ, ми його не отримали», – розповіли активістки.

Звернулися із запитом до департаменту культури Кіровоградської ОДА і з’ясували, що у бюджет увійшло не тільки заплановане, а й те, в чому потреба була відсутня: зокрема, відро для сміття з педаллю за 250 грн, решітки «Виставкові» (9 тис грн), 6 мбаба єлька ланцюга (495 грн) та карцтовари.

«В ОЦНТ нам пояснили, що вивіску заборонено розміщувати на приміщенні, що є пам’яткою архітектури. Проектор – не входить до капітальних видатків», – розповіли активістки і заявили, що відкриють етнолабораторію в іншому місці.

В обласному центрі народної творчості з приводу викладеної інформації від коментарів відмовились.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.