На Кіровоградщині оштрафували 46 власників тварин за відмову вакцинувати їх від сказу

238
кількість переглядів

Минулого року на Кіровоградщині за відмову вакцінувати від сказу домашніх улюбленців оштрафували 46 власників тварин, передає CBN, з посиланням на пресслужбу Держпродспоживслужби.

Протягом 2020 року в області зареєстрували 82 випадки сказу: 30 серед лисиць, 22 серед котів, 18 серед собак, 10 серед великої рогатої худоби та 2 серед дрібної рогатої худоби.

За рік фахівці ветеринарної медицини обласної Держпродспоживслужби провакцинували проти сказу 251 036 домашніх тварин (146 525 собак та 104 511 котів).

В установі наголосили, що державні ветлікарні Держпродспоживслужби Кіровоградщини в рамках виконання профілактичних протиепізоотичних заходів постійно та на безоплатній основі проводять щеплення домашніх тварин проти сказу.

Контакти установ в містах та районах Кіровоградщини дивіться за  посиланням.

Сказ – гостре інфекційне захворювання тварин і людей. У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням кваліфікованої медичної та ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча.

Щоб захистити себе та близьких від захворювання на сказ, необхідно дотримуватись певних правил при поводженні з тваринами:
– власникам собак та котів регулярно вакцинувати своїх тварин;
– вигул собак здійснювати на короткому повідку з використанням намордників на облаштованих майданчиках для вигулу тварин;
– дворових собак у приватних садибах утримувати на прив’язі та у вольєрах;
– не дозволяти дітям годувати або бавитись з незнайомими тваринами;
– стережіться безпритульних, а тим більше диких тварин, які втратили страх перед людиною та виявляють агресію;
– уникайте контактів з потенційно небезпечними тваринами – не слід кормити, гладити, ловити та лікувати хворих тварин тощо;
– не заводьте собак і кішок заради забави, не викидайте домашніх улюбленців на вулицю.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.