Рух «Чесно»: ЄС лідирує за відсотком мандатів у радах областей і облцентрів, СН – на другому місці

575
кількість переглядів
Європейська солідарність

«Європейська Солідарність» Петра Порошенка є лідером за відсотком мандатів у облрадах і міськрадах обласних центрів.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Натомість політсила президента України Володимира Зеленського «Слуга народу» посіла друге місце і за спроможністю до кандидування, і за представництвом у згаданих радах, йдеться у дослідженні руху «Чесно».

Найкращу спроможність до кандидування на місцевих виборах 2020 року з-поміж парламентських партій продемонструвала «Батьківщина», яка висунула кандидатів до 91,6% усіх місцевих рад України. Водночас політсила Юлії Тимошенко за відсотком мандатів, здобутих в облрадах і міськрадах обласних центрів, посіла лише четверте місце.

На виборах-2020 найкращу спроможність до кандидування продемонстрували три парламентські партії – «Батьківщина», «Слуга народу» та «За майбутнє». Ці політсили висунули кандидатів до більш ніж половини всіх рад в Україні та до більш ніж половини рад на кожному з п’яти рівнів (облради, райради, райради в містах, ради громад з більш ніж та менш ніж 10 тисячами виборців). «Європейська Солідарність» Петра Порошенка кандидувала лише до 68,1% рад (четверте місце з-поміж парламентських партій).

В основі такої спроможності кожної з трьох партій лежали різні чинники. Для «Батьківщини», найстарішої з-поміж цих політсил, таким чинником була розгалужена мережа осередків по всій Україні, для «Слуги народу» – статус партії президента та наявність монобільшості (хоч останнім часом і номінальної) у Верховній Раді, для «За майбутнє» – статус нової політсили й потужна медійна підтримка.

Водночас найгіршу спроможність до кандидування з-поміж парламентських партій продемонстрував «Голос», який на виборах-2020 претендував на мандати лише у 14,2% рад. Можна припустити, що для цієї політсили далися взнаки нерозвиненість мережі осередків та суттєве падіння рейтингу протягом останнього року.

Якщо оцінювати парламентські партії за відсотком здобутих мандатів у облрадах і міськрадах облцентрів, то тут лідером є «Європейська солідарність». Також політсила Петра Порошенка має найбільший сукупний відсоток мандатів у міськрадах обласних центрів – 17%. Натомість «Слуга народу» може похвалитися найбільшим сукупним відсотком мандатів у облрадах – 17,7%.

Нагадаємо, за результатами виборів до місцевих рад, що відбулися 25 жовтня 2020 року, до Кіровоградської обласної ради обрано дев’ять депутатів від «Європейської Солідарності» і шість – до Кропивницької міської ради . Загалом «ЄС» представлена у більшості рад Кіровоградщини.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.