Рух «Чесно»: ЄС лідирує за відсотком мандатів у радах областей і облцентрів, СН – на другому місці

446
кількість переглядів
Європейська солідарність

«Європейська Солідарність» Петра Порошенка є лідером за відсотком мандатів у облрадах і міськрадах обласних центрів.

Натомість політсила президента України Володимира Зеленського «Слуга народу» посіла друге місце і за спроможністю до кандидування, і за представництвом у згаданих радах, йдеться у дослідженні руху «Чесно».

Найкращу спроможність до кандидування на місцевих виборах 2020 року з-поміж парламентських партій продемонструвала «Батьківщина», яка висунула кандидатів до 91,6% усіх місцевих рад України. Водночас політсила Юлії Тимошенко за відсотком мандатів, здобутих в облрадах і міськрадах обласних центрів, посіла лише четверте місце.

На виборах-2020 найкращу спроможність до кандидування продемонстрували три парламентські партії – «Батьківщина», «Слуга народу» та «За майбутнє». Ці політсили висунули кандидатів до більш ніж половини всіх рад в Україні та до більш ніж половини рад на кожному з п’яти рівнів (облради, райради, райради в містах, ради громад з більш ніж та менш ніж 10 тисячами виборців). «Європейська Солідарність» Петра Порошенка кандидувала лише до 68,1% рад (четверте місце з-поміж парламентських партій).

В основі такої спроможності кожної з трьох партій лежали різні чинники. Для «Батьківщини», найстарішої з-поміж цих політсил, таким чинником була розгалужена мережа осередків по всій Україні, для «Слуги народу» – статус партії президента та наявність монобільшості (хоч останнім часом і номінальної) у Верховній Раді, для «За майбутнє» – статус нової політсили й потужна медійна підтримка.

Водночас найгіршу спроможність до кандидування з-поміж парламентських партій продемонстрував «Голос», який на виборах-2020 претендував на мандати лише у 14,2% рад. Можна припустити, що для цієї політсили далися взнаки нерозвиненість мережі осередків та суттєве падіння рейтингу протягом останнього року.

Якщо оцінювати парламентські партії за відсотком здобутих мандатів у облрадах і міськрадах облцентрів, то тут лідером є «Європейська солідарність». Також політсила Петра Порошенка має найбільший сукупний відсоток мандатів у міськрадах обласних центрів – 17%. Натомість «Слуга народу» може похвалитися найбільшим сукупним відсотком мандатів у облрадах – 17,7%.

Нагадаємо, за результатами виборів до місцевих рад, що відбулися 25 жовтня 2020 року, до Кіровоградської обласної ради обрано дев’ять депутатів від «Європейської Солідарності» і шість – до Кропивницької міської ради . Загалом «ЄС» представлена у більшості рад Кіровоградщини.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.