Через скандал літературну премію на Кіровоградщині вручатимуть лише у двох номінаціях

813
кількість переглядів
засідання комісії

Обласну літературну премію імені Євгена Маланюка вручатимуть завтра не у трьох, а у двох номінаціях, передає CBN.

Вручення премії в номінації «Літературознавство та публіцистика» відтермінували. Її мав отримати Іван Задоя за книжку «…Сонечку мого життя», проте через суспільний резонанс, який був викликаний рішенням конкурсної комісії щодо цього твору, голова облради припинив дію рішення.

Зазначимо, що перу нашого земляка — письменника та літературознавця Івана Задоя — належать книги «Я обрав свій шлях…», яка досліджує творчість Леоніда Куценка, «Я жив, як міг, я не лукавив…», присвячена літературній спадщині Бориса Нечерди тощо.

В книзі, яка була номінована на обласну літературну премію імені Євгена Маланюка, автор розповідає про свого вчителя, письменника Сергія Тасіна (Гончарова), який творив на початку 30-х, а потім замовк. Його суперечлива творча постать викликала неоднозначну реакцію у читачів. Так, історик Юрій Митрофаненко вважає, що на літпремію Маланюка «претендує книжка, на сторінках якої висміяно саме Маланюка і його побратимів-патріотів». Втім літератор Василь Бондар вважає книгу кращим претендентом в номінації «літературознавство і публіцистика» за останні кілька років.

Остаточне рішення приймуть після отримання експертного висновку від Українського інституту національної пам’яті.

Завтра, 2 лютого, в приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва імені Є. Маланюка відбудеться вручення обласної літературної премії імені Євгена Маланюка у двох номінаціях поезія і проза.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.