У Кропивницькому презентували книгу про Єлисаветградський гусарський полк (фото)

957
кількість переглядів
Єлисаветградський гусарський полк у наполеонівських війнах

У головній бібліотеці Кіровоградщини презентували книгу «Єлисаветградський гусарський полк у наполеонівських війнах початку ХІХ століття», передає CBN.

Її автори – відомі кропивницькі викладачі та науковці кандидат історичних наук, доцент ЦДПУ ім. Винниченка Олександр Чорний та кандидат історичних наук, доцент ЦДПУ ім. Винниченка Олександр Ковальков.

За словами Олександра Чорного, дослідники зацікавилися історією Єлисаветградського гусарського полку як складової історії нашого краю, міста, історії життя не тільки військових, а й цивільних людей, що проживали тут.

«Наш край прив’язаний до багатьох політичних, економічних, культурних процесів, які відбувались не тільки на півдні України, в межах тодішньої Російської імперії, а й з тим, що залишилося в анналах європейській історії», – зазначив Олександр Чорний.

Єлисаветградський гусарський полк, чия історія сягає середини XVIІI століття, можна назвати правонаступником Новослобідського козацького полку, який пройшов кілька трансформацій і носив декілька імен.

«Це було легендарне військове з’єднання, яке брало участь у наполеонівських війнах», – розповів Олександр Чорний.

За дослідження історії Єлисаветградського гусарського полку науковці взялися десять років тому. За словами Олександра Ковалькова, книга – результат виокремлення частини цієї праці.

«Це історія військової доблесті наших предків», – зазначила кандидатка історичних наук, доцент Ірина Козир.

Вийшла з друку книга завдяки МПП «Антураж А». На думку бізнес-вумен Ірини Саєнко, книга може мати дослідницьке продовження – розповісти про наших героїв 3 полку спецпризначення імені Святослава Хороброго.

Електронний варіант книги невдовзі з’явиться на сайті ОУНБ ім.Чижевського.

Фото Тетяни Познякової.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.