В облраді заслухали звіт з програми «Вчитель»: «Навіщо приймаємо програми, якщо ніхто їх не виконує?»

364
кількість переглядів
обласна рада
Фото Ігоря Філіпенка

На третій сесії Кіровоградської обласної ради сьогодні, 19 лютого, депутати заслухали заключний звіт про результати виконання обласної програми «Вчитель» на 2014-2020 роки, передає CBN.

Як доповіла директорка обласного департаменту освіти Ельза Лещенко, державної програми «Вчитель» не існує з 2012 року, але в області вона функціонувала останні шість років. В області функціонують 310 шкіл, з них 80 – опорних та 198 філій. В них працюють 18123 вчителів.

«Завданням програми було зменшити випади нефахового викладання предметів. В області був 2521, а стало 943 вчителів, які викладають не свої предмети», – пояснила Ельза Лещенко.

Радикал Сергій Гриценко поцікавився, скільки закрили чи відкрили шкіл в області, і чи вистачає вчителів.

«Вчителів достатньо», – заявила керівниця департаменту і пояснила, що школи не закриваються, а оптимізуються.

Депутатка від ОПЗЖ Людмила Давиденко зазначила, що за каденцію п’ятого президента України в області оптимізували 268 закладів.

Голова облради Сергій Шульга акцентував увагу на такому пункті звіту: «Були пропозиції щодо поліпшення житлових умов педагогічних працівників. З 59 молодих спеціалістів, працевлаштованих у 2020 році, 19 проживають у найманому житлі. Передбачений обсяг фінансування програми на 2020 рік становив 72 тисячі, а фактично було витрачено 30 тисяч».

Голова облради вважає, що підхід до більшості програм формальний, тому вони не виконуються. «Навіщо приймаємо програми, якщо ніхто їх не виконує?» – спитав депутатів Сергій Шульга.

Ельза Лещенко додала, що у 2014-му в області працевлаштували 343 педагоги, у 2020-му – 59.

Депутати прийняли звіт за основу та в цілому.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.