В Олександрії чекають від влади Кіровоградщини реальних кроків щодо вакцинації від Covid-19

639
кількість переглядів
вакцина, щеплення

Олександрійська міська рада чекає від керівництва області реальних кроків щодо проведення вакцинації жителів Кіровоградщини від Covid-19, передає CBN з посиланням на пресслужбу міськради.

Відповідне звернення олександрійські депутати прийняли на сесії. За підписом міського голови Сергій Кузьменка його направили в облдержадміністрацію.
У зверненні йдеться про наступне:

«Ми, депутати Олександрійської міської ради, висловлюємо велику стурбованість відсутністю належної підготовки до процесу вакцинації населення проти Covid-19 в Кіровоградській області.

Пандемія респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, досягла критичного поширення: із моменту виникнення вірусу ним інфікувалося в Кіровоградській області понад 10200 людей, із них понад 350 померли.

Введені протягом 2020 року протиепідемічні заходи, що не мали комплексного характеру, та неефективні напрямки використання передбачених у Державному бюджеті України на 2020 рік коштів щодо запобігання поширенню на території України гострої коронавірусної хвороби Covid-19, призвели до відсутності дієвих результатів боротьби з пандемією.

Висока вартість діагностики, тестування та в більшості випадків лікування гострої респіраторної хвороби Covid-19 лягає на плечі громадян, фінансовий стан яких у 2020 році також значно погіршився, тоді як у більшості країн Європи такі витрати повністю понесла держава або медичне страхування, у тому числі на випадок захворювання на коронавірусну хворобу.

В умовах відсутності специфічного лікування гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, широкомасштабна вакцинація населення є єдиною можливою опцією подолання наслідків пандемії.

Проте, передбачених у Державному бюджеті на 2021 рік видатків на проведення безкоштовної вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби Covid-19 у розмірі 2,6 млрд грн вистачить лише для 10-15 % населення України – решта громадян змушені будуть робити вакцинацію за власний рахунок».

Олександрійська міська рада хоче отримати регіональний план заходів щодо організації та проведення імунізації населення проти Covid-19.

У ньому мають бути відображені:
пріоритетні групи населення, які підлягають першочерговій вакцинації в Кіровоградській області, із зазначенням чисельності кожної групи;
результати аудиту наявних та необхідних потужностей для зберігання та транспортування вакцин;
перелік місць для вакцинації населення області;
перелік закладів охорони здоров’я та кількість медичного персоналу, що буде залучено до проведення вакцинації;
перелік суб’єктів, що будуть надавати послуги з транспортування та зберігання вакцин, місць їх зберігання;
план проведення тренінгів для персоналу, який залучатиметься до проведення вакцинації;
інші заходи, необхідні для забезпечення належного та рівного доступу до ефективної вакцини проти коронавірусної хвороби Covid-19 для всього населення, а також для контролю пов’язаних з цим процесів.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.