Баскетбольний клуб «Золотой Вєк» вийшов до чвертьфіналу Першої ліги

Перегляди: 512

В чемпіонаті України з баскетболу серед команд Першої ліги кропивницький «Золотой Вєк» сьогодні зіграв другий поєдинок 1/8 фіналу проти конкурентів із БК «Калуш», передає кореспондент CBN.

Нагадаємо, що вчора кропивничани здобули надупевнену перемогу з рахунком 83:46. За регламентом суперники повинні були наступний матч серії до двох перемог зіграти в Калуші. Та за обопільної згоди суперників вирішили й другу зустріч провести в Кропивницькому.

Сьогодні на майданчик факультету фізвиховання ЦДПУ ім.В.Винниченка у ранзі господарів виходили калушці. І налаштування на цей бій суперники «золотих» продемонстрували дуже серйозне. Якщо вчора гості жодного разу не вели в рахунку, то сьогодні з перших хвилин команд поперемінно виходили вперед. І лише наприкінці першої десятихвилинки кропивничани вийшли вперед на чотири пункти – 15:19. У другому періоді на майданчику також розгорталася доволі рівна боротьба. У кропивничан взагалі не пішли триочкові кидки, а ось суперники вдало використовували цю потужну зброю. Та, все ж, за рахунок удалих дій на підбираннях та влучних кидків з середньої та ближньої дистанції переважно Дробязка та Ожегова, хлопці Андрія Бабенка до великої перерви ще трохи відірвалися від конкурентів – 28:39.

У вчорашньому матчі «золоті» зняли питання про переможця саме в третій чверті. Та й сьогодні відразу після великої перерви номінальні гості, зусиллями вдалих дій під щитом суперників Олександра Дробязка збезпечили собі двадцятиочковий відрив – 37:57. Підопічні граючого тренера Олександра Шостухи не встигали за швидкими комбінаціями конкурентів в захисті та й в нападі часто-густо не влучали. І хоча «золоті» здалеку продовжували «мазати», але це не завадило кропивничанам перед четвертою чвертю мати 19-ти очкову перевагу – 43:62.

В заключному періоді гра в підопічних Андрія Бабенка розлагодилася. Наші хлопці стали помилятися, втрачати м’яч в простих ситуаціях, не влучати в ціль та нервувати. Неспортивний фол на думку арбітрів здійснив Антон Мельник і це було п’яте персональне зауваження одного з лідерів «золотих», який провів, як і вся команда, не найкращий поєдинок. А ще, після чергової втрати м’яча, нерви не витримали в Максима Ожегова й він отримав другий у зустрічі технічний фол й був вилучений. Отже, кропивничани втратили за хвилину відразу двох своїх провідних виконавців. До того ж, у другій чверті ушкодження зазнав ще й Богдан Ткаченко, який не зміг продовжити поєдинок.

Калушці, після декількох результативних атак з далекої та середньої відстані, упіймали кураж і відчули впевненість. Це дозволило гравцям БК «Калуш» у середині четвертої десятихвилинки скоротити відставання з 19-ти до 10 очок – 52:62.

Андрій Бабенко взяв тайм-аут, намагаючись внести корективи й заспокоїти своїх хлопців. Відразу після цього Богдан Сосой вдруге в зустрічі влучає здалеку. Та суперники відповідають своїм дальнім пострілом, а за дві хвилини до фінальної сирені, після ще одного «трюльника» взагалі наблизилися до конкурентів на відстань семи очок – 62:67.

Та сенсації не сталося й кропивничанам, незважаючи на жахливий відсоток триочкових (два влучання із 24 спроб) вдалося уникнути третього матчу в Калуші. Після ще одного тайм-ауту Андрія Бабенка наші баскетболісти розіграли гарну комбінацію, яку завершував Дмитро Баранов. М’яч опинився в кошику, а суперники ще й порушили правила під час результативного кидка. Баранов не промахнувся й з лінії штрафних. І саме ці три очки номінальних гостей примусили калушців «скласти зброю». В останній атаці підопічні Андрія Бабенка вивели на вільний кидок під кільце Олександра Хапуна, який і встановив остаточний рахунок цього цікавого та інтригуючого протиборства - 62 : 74 (15 : 19, 13: 20, 15 : 23, 19 : 12).

У неділю результативними діями у складі «золотих» відзначилися Олександр Дробязко (16 очок, 10 підбирань, 2 передачі), Максим Ожегов (17 очок, 7 підбирань), Антон Мельнік (7 очок, 5 підбирань, 4 передачі), Богдан Сосой (13 очок, 6 передач, 3 підбирання), Дмитро Баранов (9 очок, 4 підбирання ,3 передачі), Богдан Ткаченко (6 очок, 3 підбирання), Іван Рибченко (4 очки, 2 підбирання, 1 передача) й Олександр Хапун (2 очки, 1 підбирання).

Отже, «Золотой Вєк» виграв серії з рахунком 2:0 й вийшов до чвертьфіналу Першої ліги.

Суперником нашої команди буде переможець протиборства між командами «Київ-Баскет-2» та «Харківськими Соколами –Універбаскет». У першій зустрічі перемогли кияни, а другий матч пройде 30 березня в Харкові.