Кропивницький «Золотой Вєк» за жахливого суддівства поступився «Хмельницькій політехниці»

Перегляди: 645

У спортивному залі факультету фізичного виховання ЦДПУ ім. В.Винниченка сьогодні відбувся перший матч півфінальної серії до двох перемог чемпіонату України з баскетболу серед команд Першої ліги.

Зустрічалися переможці своїх груп попереднього етапу - кропивницький «Золотой Вєк» і «Хмельницька Політехніка», повідомляє кореспондент CBN.

Кропивничани до цього матчу мали в своєму пасиві лише одну поразку, а хмельничани — чотири. В перших двох раундах плей-офф «золоті» виграли по два матчі в БК «Сарни» та БК «Києв-Баскет-2». Хмельничани також не мали проблем із київськими «Хижаками» і запорізьким «Металургом». Тож, сили суперників були приблизно рівними.

З перших секунд зустрічі гості продемонстрували свій рішучий настрій і дещо приголомшили хлопців Андрія Бабенка своїм пресингом, жорсткими діями і точними кидками. Гостям вдалося відірватися на вісім очок й лише ціною надзусиль кропивничанам удалося скоротити своє відставання в кінцівці першої чверті до п'яти пунктів - 14:19. У спортивному залі факультету фізичного виховання ЦДПУ ім. В.Винниченка сьогодні відбувся перший матч півфінальної серії до двох перемог чемпіонату України з баскетболу серед команд Першої ліги.

Кропивничани до цього матчу мали в своєму пасиві лише одну поразку, а хмельничани — чотири. В перших двох раундах плей-оф «золоті» виграли по два матчі в БК «Сарни» та БК «Києв-Баскет-2». Хмельничани також не мали проблем із київськими «Хижаками» і запорізьким «Металургом». Тож,сили суперників були приблизно рівними.

З перших секунд зустрічі гості продемонстрували свій рішучий настрій і дещо приголомшили хлопців Андрія Бабенка своїм пресингом, жорсткими діями і точними кидками. Гостям вдалося відірватися на вісім очок й лише ціною надзусиль кропивничанам удалося скоротити своє відставання в кінцівці першої чверті до п'яти пунктів - 14:19.

І вже в стартовій десятихвилинці стало помітно, що трійка арбітрів забагато дозволяє хмельничанам і безжально карає господарів. Усі суперечливі епізоди трактувалися на користь гостей. Але це був лише початок суддівського свавілля.

У другому періоді за рахунок вправного динамічного захисту та переваги в антропометричних даних «Політехніка» зберігала перевагу в шість-вісім очок. Забивали підопічні Ганни Шликової простіше, ніж суперники, яким кожне влучання давалося дуже важко.

Та арбітри швидко присадили на три фоли Антона Мельника, свиснули декілька неспортивних й технічних фолів кропивничанам і не помічали жорсткої, а то й грубої гри хмельничан під кошиками. За таких умов, коли проти тебе грають не тільки конкуренти, хлопці Андрія Бабенка часом втрачали впевненість і робили забагато помилок. А ще м'яч декілька разів просто випадав із кільця, коли здавалося, що два очки забиті.

Тим не менш, «золотим» вдалося не тільки не відпустити гостей у відрив, але й виграти другу чверть з перевагою в один пункт — 21:20. Отже на велику перерву, команди пішли за рахунку 35:39 на користь хмельничан.

У третій чверті, після двох поспіль дальніх влучань Богдана Сосоя, прекрасних дій в нападі та в захисті Олександра Дробязка й силових проходів Максима Ожегова, господарям за шаленої підтримки уболівальників удалося не тільки наздогнати суперників, але й відірватися на вісім очок — 62:54. Але це не влаштувало арбітрів, які знову взялися за свою справу й зупинили відрив кропивничан технічним і неспортивним фолами і декількома дуже дивними свистками.

Гості такими «подарунками» суддів скористалися, адже суперники знову втратили свій ігровий ритм. Хмельничани за рахунок штрафних і дальніх влучань вийшли вперед перед четвертим періодом — 64:67.

У заключній десятихвилинці баскетбольні гойдалки продовжилися. Кропивничани постійно наближалися в рахунку, але у вирішальні моменти часто-густо нервували й приймали поспішні рішення. Та й арбітри продовжували підсвистувати на користь хмельничан. Коли ж за 13 секунд до фінальної сирени «політехніки» забили два штрафних і відірвалося на 4 пункти, здавалося перемога в них у кишені. Але, після тайм-ауту Андрія Бабенка, Олександр Дробязко закинув триочковий, а потім наші хлопці перехопили м'яч, і здалеку бив Богдан Сосой. М'яч «подумав» і по зрадницькі випав із кошика, а влучне добивання Ожегова було вже після фінальної сирени.

Таким чином, «Золотой Вєк» поступається з рахунком 75:76.

Завтра, о 13.00, «золоті» намагатимуться взяти реванш у «Хмельницької політехніки» й продовжити серію на третій матч.

Але за такого упередженого й незрозумілого суддівства виграти хлопцям Андрія Бабенка буде надзвичайно важко.