Міськрада Кропивницького направить до центральної влади звернення щодо Інгульської шахти

651
кількість переглядів
СхідГЗК

Депутати Кропивницької міськради планують звернутися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Міністра енергетики України стосовно діяльності Інгульської шахти державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».

Проект рішення опублікований на сайті міськради.

У документі, зокрема, сказано: «Депутати Кропивницької міської ради глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася у діяльності Інгульської шахти, яка є структурним підрозділом державного підприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”(далі – ДП “СхідГЗК”). ДП “СхідГЗК”, що входить у десятку найбільших виробників урану у світі та має стратегічне значення для економіки і безпеки України, опинилося у кризовій фінансово-економічній ситуації».

«Для міста Кропивницького зупинка роботи Інгульської шахти ДП “СхідГЗК” матиме вкрай негативні соціально-економічні та екологічні наслідки», – наголошується також у проекті рішення.

Депутати проситимуть центральну владу взяти на контроль «виконання рішення РНБО від 29 січня 2021 року “Про заходи з нейтралізації загроз у сфері атомної енергетики і промисловості”в частині затвердження Концепції державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу до 2026 року». Крім того, у проекті рішення сказано про необхідність вжиття всіх заходів для виведення ДП «СхідГЗК» з кризи, в тому числі й шляхом інтеграції підприємства у структуру ДП «НАЕК “Енергоатом”» (злиття компаній).

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.