Для лікарень Кіровоградщини придбали 448 кисневих концентраторів. 22 отримають приватні заклади

Перегляди: 1461

Медичне обладнання вартістю 800 тисяч гривень, придбане за кошти державного бюджету, передають приватним медичним клінікам.

Про це повідомляє кореспондент CBN з посиланням на Prozorro.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

https://cbn.com.ua/2021/04/15/medzakladam-kirovogradshhyny-prydbayut-ponad-400-kysnevyh-kontsentratoriv/

Для забезпечення потреб у кисневій терапії хворих із ускладненнями КНП «Регіональний центр громадського здоров'я» для медичних закладів Кіровоградської області придбало 448 кисневих концентраторів на 10 літрів рідкого кисню. Як зазначають фахівці, ці концентратори можна порівнювати навіть із прямою кисневою точкою. На придбання медичного обладнання витратять 16,5 мільйона гривень.

За умовами договорів, ТОВ «Оптімед-Сервіс» поставить 308 кисневих концентраторів моделі СР101, вартість одного концентратора складає 36 900 грн, загальна вартість договору - 11 365 200 грн. Ще 140 концентраторів моделі KSOC-5 (10L Dual) продасть ТОВ «Циммер медізин систем Україна». Вартість одного концентратора - 36 900 грн, загальна вартість договору - 5 166 000 грн.

Постачальники зобов’язані до 31 травня доставити медичне обладнання на адреси медичних установ. Після цього - провести їх введення в експлуатацію (пусконалагоджувальні роботи, інструктаж для персоналу методам роботи) у строк до 30 днів із моменту отримання від замовника письмового підтвердження готовності для введення в експлуатацію.

Згідно з додатками до договорів, медичне обладнання доставлять на адреси 32 медичних закладів Кіровоградщини. Крім державних медзакладів, у переліку отримувачів кисневих концентраторів також зазначено шість ФОПів та дві приватні фірми.

Так, 22 одиниці медичного обладнання передадуть приватним медичним закладам:

  • п’ять концентраторів отримає Баранов Сергій Костянтинович, адреса: м. Кропивницький, вул. Космонавта Попова, 16/17, кв. 85;
  • чотири концентратори отримає Сергєєв Сергій Олександрович, адреса: м. Світловодськ, вул. Незалежності, 18;
  • чотири концентратори отримає Сокур Лариса Леонідівна, адреса: м. Олександрія, вул. Першотравнева, 51, кв. 119;
  • два концентратори отримає Пойда Світлана Борисівна, адреса: Новомиргородський район, с. Листопадове, вул. Набережна, 7;
  • один концентратор отримає Поліщук Ігор Борисович, адреса: смт Голованівськ, вул. Соборна, 16;

    один концентратор отримає Даценко Ольга Леонідівна, адреса: смт Петрове, вул. Літвінова, 10, кв. 87;

    чотири концентратори отримає ПП «ПВФ "Ацинус"», адреса: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 65;

  • один концентратор отримає ТОВ «МРТ еліт», адреса: м. Кропивницький, вул. Ялтинська, 1.

Враховуючи, що вартість одного концентратора складає 36 900 грн, на адресу приватних компаній та ФОПів відвантажать медичне обладнання, оплачене за рахунок коштів державного бюджету, вартістю 811 тис. грн.

Водночас, за даними Alibaba, кисневі концентратори СР101 та KSOC-5 коштують 450-600 доларів США. Регіональний центр громадського здоров'я придбав їх за 1300 доларів.

Основним елементом лікування вірусної пневмонії, спричиненою коронавірусною інфекцією, є адекватне кисневе забезпечення. Йдеться про доставку кисню під визначеним тиском до легень, аби не страждали головний мозок, серце, нирки, печінка. Киснева терапія є одним із основних методів лікування, її потребують практично 80% пацієнтів, які потрапляють у стаціонар.