Яка різниця? Суб’єктивний погляд на призначення голови Кіровоградської ОДА

4892
кількість переглядів
Марія Чорна
Марія Чорна / Facebook

Юхим Мармер, «Україна-Центр»

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Влада і народ завжди крокують в ногу, просто в різні боки.

Упевнений на всі сто, що ви не пам’ятаєте, який закон пообіцяв внести першим кандидат у президенти Володимир Зеленський. Я теж не запам’ятав – довелося подивитися. Але він сам має пам’ятати?! Не тягнутиму кота за хвіст – «Мій перший законопроект: “Про народовладдя”». Так просто.

Просто, але спрацювало. Мільйони людей повірили, що нарешті від їхньої думки буде хоч щось залежати. Хоча б на місцевому рівні. Наприклад, новий адміністративний поділ областей на райони. Або призначення голови облдержадміністрації.

Це раніше при призначенні губернатора його кандидатура проходила узгодження на всіх поверхах влади, включаючи особисту співбесіду з прем’єр-міністром, віце-прем’єром і ще десятком людей, з якими потім майбутньому призначенцю доведеться тісно працювати. Плюс обов’язкова спецперевірка СБУ. Тепер без зайвої бюрократії – все вирішує Офіс президента, а Кабмін голосує за командою «Хенде хох!». Народ при цьому взагалі ніхто не питає – яка різниця? Раз, два – і отримаєте Марію Чорну в губернаторському кріслі.

Марія Володимирівна – аграрний чиновник зі стажем, з тих, хто «не оре, не сіє, не будує», але керує департаментом агропромислового розвитку. Тим самим, який довгий час очолював визнаний фахівець Сергій Коренюк. Так би і сиділа вона до пенсії за його широкою спиною, але тут неждано-негадано президент призначив керувати Кіровоградщиною Андрія Балоня, який з ходу звільнив Коренюка і посадив на його місце Марію Чорну.

Досі не зрозуміло – чому саме Балоня? Чиновника з каламутної команди Херсонської ОДА, по вуха заплямованої у справі Катерини Гандзюк. Але чи то Балонь викрив своїх колишніх керівників, чи то йому допоміг скандально відомий заступник голови ОП, колега по міліцейському минулому, Олег Татаров, а може, і те, й інше. Загалом, Балоня призначили, потім заарештували, потім випустили, і тепер він спокійно працює в столиці, а справу про губернаторські побори плавно йде в минувшину.

Історія ця відома, але примітна вона ще й тим, що свіжопризначений губернатор Балонь спочатку нікого в наших краях не знав, але, на щастя, знайшлися спільні знайомі в Херсоні, і, як кажуть, хлібом-сіллю зустрічала Андрія Богдановича саме Марія Володимирівна. Вона ж допомогла йому облаштуватися, стала другом сім’ї і ввела в курс усіх місцевих справ. І пішла на підвищення…

А потім Балоня посадили, і над головою Чорної різко згустилися хмари. І бути б їй «просто Марією», але на місце колишнього мента призначили колишнього дипломата, а це, як говорили в Одесі, дві великі різниці. І губернатор Назаренко пожалів дівчину, а вона його – ні.

І знову до кінця неясно, чому призначили саме Марію Чорну. Чому не вибрали «важковаговиків» Чорноіваненка чи Горбунова – ясно, а чому зняли Назаренка і призначили Чорну – ні. Може, знову Олег Татаров постарався, а може, Юлія Тимошенко вирішила нарешті свої питання з президентом. До речі, цю версію перевірити легко: якщо призначать на місце першого зама голови ОДА «посла доброї Юлі» Олександра Чорноіваненка, значить, бути нам Центральноюлинською областю. Ну а якщо ні – то ні.

У всіх цих досить банальних для нашої країни звільнень-призначень є одне спільне – згоди «нареченої» (читай Кіровоградщини) ніхто жодного разу не питав. І навіть коли місцеві лідери громадської думки спробували достукатися до президента і його офісу, заперечуючи проти безпідставного звільнення Андрія Назаренка, їх просто проігнорували. Яка вам різниця? Ось таке «народовладдя», така, блін, вічна демократія…

Ну і вишенька на весільному торті – це вражаюча своїм ідіотизмом історія з «аферою століття» – спробою продажу посади губернатора Кіровоградщини. Там є все для комедії в стилі «Тупий і ще тупіший» – і продавці повітря, і його покупці, і навіть три з половиною мільйони доларів у пачках, але сам спектакль виявився провальним. Його режисерам довелося сильно поспішати і виступити практично без підготовки – Марію Чорну вже вели у кабінет президента Зеленського…

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.