У Кропивницькому пояснили, чому в Центральному сквері не можна будувати «МакДональдз»

0
3711
кількість переглядів

Громадські активісти Кропивницького пояснили, чому вони проти побудови закладу швидкого харчування у Центральному сквері міста.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це вони розповіли під час пресконференції в CBN.

За словами громадського діяча Дениса Ликова, наша область займає першу сходинку по захворюваності на рак шкіри. Це відбувається через те, що у місті не вистачає зелених насаджень. Тому вкрай важливо, щоб зелені зони Кропивницького залишались, зокрема й Центральний сквер:
«Влада говорить, що «МакДональдз» — це гарна інвестиція, що екологія ніяк не постраждає. Але є приклади, коли обіцянки розбігалися з реальністю. Наприклад, у Тернополі після побудови цього закладу від скверу залишилось лише дві ялинки. Тому нічого гарного «МакДональдз» для міста не приніс. Як виявилось, головний по будівництву закладу у Кропивницькому — це очільник міста. І важливо те, що його підприємство буде постачати свою продукцію до «МакДональдзу»».

Член спілки архітекторів Володимир Рак зазначив, що центром міста займались не один рік, зокрема, у 1991-му розробляли проектну документацію. У той час пропрацювали всі можливі місця для збереження зелених насаджень. На його думку, якщо у Центральному сквері побудують «МакДональдз», то туди почне приїжджати дуже велика кількість людей з усієї області. Але ж навіть зараз у центрі міста неможливо поставити автомобіль, для цього потрібно зробити кілька кіл.
У Кропивницькому є купа закинутих місць, які не будуються роками. Нікому не буде заважати, якщо «МакДональдз» розмістять саме там. Адже люди проти не цього закладу, а саме забудови Центрального скверу.

Жителька Кропивницького Олена Резніченко вважає — для того, аби наше місто було екологічно безпечним, потрібно щоб на одну особу припадало 20 кв метрів зелених насаджень. Відповідно до останніх документів 2007 року, у Кропивницькому на одну особу припадають лише 6 кв метрів зелені. З того моменту кількість дерев у місті суттєво зменшилась. Протягом останніх років їх стало менше одразу на 4000. А висадили натомість 1200 дерев.

За її словами, влада стверджує, що зелені насадження у центральному сквері аварійні. Але хто винен у тому, що 60-річні дерева доведенні до такого стану? Вони повинні рости 80-90 років.

Юрист Ігор Погасій зазначив, що за законом територіальна громада має право вирішувати питання місцевого значення особисто або через представницькі органи. Останні на сьогоднішній день не діють і нездатні вирішувати питання екологічного захисту містян.   Фото Ігоря Філіпенка, CBN. 

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.