Прокуратура склала рейтинг найрезонансніших злочинів на Кіровоградщині за пів року

1581
кількість переглядів
суд

Геннадій Рибченков, «Україна-Центр»

Кіровоградська обласна прокуратура склала, так би мовити, рейтинг найгучніших, найрезонансніших злочинів, скоєних у першому півріччі на Кіровоградщині. Відібрані були в першу чергу майнові злочини, всі три топ-випадки – хабарі. Хоча за той же час були злочини, наприклад, з присвоєння грошей, і мова про суми набагато більші, ніж деякі хабарі.

1

Перше місце, звичайно ж, зайняла дуже гучна, унікальна, неймовірна, рівня Остапа Бендера справа. У травні спритні товариші, які називали себе радниками президента, наближеними до вищих кіл, пропонували за три з половиною мільйони доларів вирішити питання з призначенням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, просто продати якомусь простаку цю посаду.

Хлопці родом з Донбасу, але щось не звучало, щоб вони намагалися «повирішувати» питання з головою Донецької або Луганської ОДА. Затримували їх спільно співробітники СБУ, Нацполіції та обласної прокуратури. А яким є масштаб! Перед цим найгучніша справа з продажем посади сталася в Державному бюро розслідувань в Харкові. Лише за 15 тисяч доларів!

Підозрюваний у спробі «продати» посаду голови ОДА «Герой України» зможе вийти з СІЗО за 681 тис. грн

2

Друга справа прогриміла в лютому. Затримали декана факультету льотної експлуатації льотної академії Валерія Шульгіна. Він нібито вимагав з одного зі студентів за допуск до льотної практики 11 з половиною тисяч доларів. Про те, що в цьому вузі існує подібна практика, чутки ходили ще з початку дев’яностих років минулого тисячоліття. І ось нарешті підтвердилися. Цікаво, студент, який здав декана, досі пір вчиться? А декана усунули від роботи, на його посаді зараз інша людина.

Стало відомо, кого з деканів вишу у Кропивницькому підозрюють у вимаганні більше 11 тисяч доларів США (фото)

3

Третім гучним випадком у прокуратурі вважають пропозицію хабара в 9 тисяч доларів одному з високих чинів поліції. Громадяни хотіли підкупити офіцера за не притягнення до відповідальності за напад на агрофірму. Подробиці не розголошуються, поки триває слідство, але, ймовірно, мова про події у грудні минулого року в Новоархангельському районі, коли у агрофірми нахабно відібрали два трактори та іншу техніку, а потім спробували «відмазатися» хабарем.

На Кіровоградщині під час спроби «домовитись» з поліцейськими затримали підозрюваного у розбійному нападі (фото)

Зауважимо, що в цьому році сталися й інші злочини, які сміливо можна було б номінувати на гучні. Наприклад, до суду вже направлено обвинувальний акт на одного приватного підприємця, який на ремонті будівлі під розміщення суду (!) у Долинській відмив 2,4 мільйона гривень. Це треба мати або велику нахабство, або хороший «дах», щоб красти у суддів, які можуть тебе посадити. Майже 90 тисяч доларів відмити – це вам не в льотній академії хабар в 11 тисяч клянчити…

У Долинській підрядника підозрюють у привласненні 2,4 млн на ремонті суду

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.