Експерти назвали Порошенка найефективнішим президентом у питаннях зовнішньої політики

2592
кількість переглядів
Петро Порошенко. Фото з сайту «Європейської Солідарності»

П’ятого президента Петра Порошенка названо найефективнішим президентом у питаннях зовнішньої політики.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це йдеться у дослідженні незалежного аналітичного центру у сфері зовнішньої політики та міжнародної безпеки «Українська призма».

Порошенко зробив найбільший серед політиків внесок у розвиток України за роки незалежності – опитування

Опитування серед 100 експертів проводилося в період з 16 по 20 серпня.

На думку експертів, найефективнішим президентом у питаннях зовнішньої політики є саме Порошенко – так вважають 75 опитаних.

На другому місці – Леонід Кучма, за нього віддали голоси 14 експертів. Третій – Леонід Кравчук (5 голосів), четвертий – Володимир Зеленський (4 голоси), а Віктора Ющенка підтримали лише два експерти.

При цьому найбільшою перемогою у зовнішній політиці експерти назвали укладання угоди про Асоціацію між Євросоюзом та Україною – за це віддали голоси 45 експертів. Ще 24 експерти виділили як перемогу отримання безвізу із країнами ЄС.

Нагадаємо, що і підписання угоди про Асоціацію, і отримання безвізу відбулося за часів президентства Петра Порошенка.

Крім того, експерти назвали Павла Клімкіна найефективнішим міністром закордонних справ незалежної України. Саме він брав участь у перемовинах щодо Асоціації Україна-ЄС, а також у підписанні безвізу.

Голову МЗС України президента Зеленського – Дмитра Кулебу – ефективним вважають лише 8 експертів зі 100.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.