Зеленський зірвав спецоперацію по «вагнерівцям», оскільки прагнув домовитись з Путіним, — Княжицький

529
кількість переглядів
Микола Княжицький

Попри те, що протягом декількох місяців президент України Володимир Зеленський заперечував факт можливого проведення та зриву спецоперації «вагнерівців», сюжет американського телеканалу CNN продемонстрував, що її все ж готували українські спецслужби. Водночас чинна влада, розповівши про операцію, сподівалася налагодити відносини з Білоруссю та Росією.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це в ефірі «Прямого» розповіли народні депутати фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко і Микола Княжицький, інформує CBN.

«Шановні громадяни України, я звертаюсь до вас. 13 місяців ця влада нам брехала. 13 місяців нам розповідали, що ніякої спецоперації із затримки “вагнерівців” не було. Ну не було і все. 13 місяців тому я був першим народним депутатом, який повідомив про це на своєму YouTube-каналі. І ось 13 місяців вони казали нам: ні-ні-ні, це неправда. Виходили всі, заступники голови Офісу президента, голова Зеленський – всі розповідали одне і те саме: не було ніякої операції, немає про що говорити, забудьте», – наголосив Олексій Гончаренко.

Він також розповів про сюжет CNN щодо операції «вагнерівців» як про спецоперацію українських служб. Депутат нагадав, що у травні президент України Володимир Зеленський заперечував той факт, що це була операція саме від України. Натомість зараз вже є відповідь, що це була операція українських служб спільно з американськими.

«Тому я хочу процитувати статтю 66 Кримінального кодексу України. “Обставини, які пом’якшують покарання. При призначенні покарання обставинами, які його пом’якшують, визнаються: з’явлення із зізнанням, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину”. Пан Андрій Борисович Єрмак, зауважте, будь ласка, цю статтю. Час здаватися, йдіть покайтеся, і це вам буде зараховано. Тому що далі брехати вже нема куди. Попереду наступні розслідування Bellingcat та інші. І хоч ви думали, що ви не дасте відкрити ТСК у Верховній Раді і таким чином зможете приховати. Але світ великий, і не тільки в Україні люди можуть дізнатися правду. Вся правда буде відома, тож покайтеся сьогодні і здавайтеся самі», – закликав Олексій Гончаренко.

На думку Миколи Княжицького, зірвавши цю операцію, чинна влада сподівалася домовитися з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це свідчить те, що Зеленський довго не називав Росію агресором і не відгукувався критично про її очільника. Тому він міг помилково вважати, що, здавши «вагнерівців» білорусам, налагодить відносини і з Путіним.

«Але я думаю, що президент Порошенко, який був п’ятим президентом України, чудово розумів, що час для цих розмов минув. По-друге, існує справедливість. Ви розумієте, ті “вагнерівці” були причетними не лише до збиття літака МН14, а й до збиття літака з українськими військовими, до смертей українців. І, очевидно, Україна як сильна держава робила все після Майдану, особливо в останні роки, для того, щоб карати тих, хто вбивав українців. І з точки зору соціальної справедливості і справедливості щодо України це була правильна спецоперація», – стверджує Микола Княжицький.

Але президент Зеленський, на думку Княжицького, не вбачав у цьому нічого негативного, тому сам визнав, що розповів про операцію самопроголошеному президенту Білорусі Олександру Лукашенку. Але спочатку він не визнавав ролі України в ній, а розповідав, що це операція «інших країн».

«А тепер практично CNN звинуватила його у брехні», – підсумував Княжицький.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.