Борги за воду з мешканців Кіровоградщини «вибиватимуть» колектори

3561
кількість переглядів
колектори

Обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград» продовжує систематичну роботу з боржниками.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це повідомляє кореспондент CBN.

Так, з жовтня поточного року до боротьби зі злісними неплатниками за послуги водопостачання та водовідведення будуть залучати колекторські компанії

За даними сервісу Opendatabot.ua 2020 рік підприємство «Дніпро-Кіровоград» закінчило зі збитками у розмірі 98,4 мільйона гривень. У цю суму також входить і проблемна заборгованість споживачів перед ОКВП.

З метою підвищення ефективності повернення проблемної заборгованості, після проведення тендеру між водоканалом і однією з колекторських компаній буде укладений договір на стягнення боргів із абонентів на суму 3,9 мільйона гривень.

Згідно з діючим законодавством компанія, яка буде «вибивати» борги для водоканалу, повинна бути зареєстрована в реєстрі колекторських компаній, який веде Національний банк України.

Шляхом нескладних підрахунків ми з’ясували, що «стягувальники» боргів за свою роботу у середньому отримають 15% від повернутої суми. Строк надання колекторських послуг встановлено з жовтня 2021 до 31 грудня 2022 року.

За даними тендерної документації на даний час загальна сума простроченої заборгованості за послуги централізованого водопостачання та водовідведення становить 26 890 000 гривень:

  • заборгованість до 1 року: 8 000 000 грн;
  • заборгованість від 1 до 2 років: 5 140 000 грн;
  • заборгованість від 2 до 3 років: 3 600 000 грн;
  • заборгованість понад 3 роки: 10 150 000 грн.

Після підписання договору списки злісних неплатників, із зазначенням персональних даних та контактної інформації, будуть передані колекторській компанії, яку визнають переможцем аукціону.

З цього моменту боржникам з цих списків щотижнево почнуть телефонувати, надсилати SMS- та голосові повідомлення, а кожні два місяці — листи з інформацією про необхідність оплати заборгованості перед водоканалом.

Зауважимо, що це не перша практика співпраці ОКВП «Дніпро-Кіровоград» з колекторами. У серпні поточного року водоканал сплатив агентству зі стягування платежів «Інтер-Ріск Україна» 49 тисяч гривень за стягнення в досудовому порядку заборгованості з фізичних осіб.

Мер Кропивницького вимагає звіту від керівництва «Дніпро-Кіровоград»

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.