Стало відомо, що «живе» в одному з найпопулярніших джерел Кропивницького

3226
кількість переглядів
Фото міськради Кропивницького

Екоактвісти громадської організації «Флора» перевірили якість води в одному з найпопулярніших громадських джерел обласного центру, розташованого на Озерній балці за адресою: тупик Озерний, 1.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це CBN повідомили в пресслужбі ГО.

Проби води перевірили за мікробіологічними, фізико-хімічними, органолептичними, санітарно-токсикологічними та радіологічними показниками (на вміст радону-222). Аналізи зробили у лабораторіях ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Отримані результати засвідчили, що по абсолютній більшості показників, вода відповідала вимогам ДСанПін 2.2.4-171-10 (нормативний документ, що встановлює гранично допустимі норми для різних забруднюючих речовин та індикаторів забруднення). Єдиним виключенням став вміст мікробіологічних організмів.

Виявилось, що у воді з цього джерела міститься специфічна група бактерій, які в дуже великих кількостях зосереджуються у фекаліях теплокровних тварин. Такі грам-негативні бактерії (палички) живуть та розмножуються в нижньому відділі шлунково-кишкового тракту людини і теплокровних тварин. Наявність таких коліформ, як правило, вказує, що вода була забруднена тваринною фекальною речовиною і може сигналізувати про наявність у ній більш небезпечних речовин, що викликають хвороби. Значна кількість коліформних бактерій може бути у підземних джерелах, коли септична система розташовується занадто близько до свердловини.

Окрім того, результати показали, що у дослідженій пробі були присутні Escherichia Coli. Це звичайні кишкові палички, які живуть там же, де й загальні коліформи.

На сьогодні зустрічається доволі значна кількість різновидів Escherichia Coli. Більшість із них є безпечними для людини. Водночас, деякі з них можуть викликати інфекційні захворювання, які характеризується інтоксикацією та лихоманкою. Як правило, ураженню підлягає шлунково-кишковий тракт, дещо рідше — сечовивідні, жовчовивідні шляхи, а також інші органи. В окремих випадках може розвиватись сепсис. Однак, які саме різновиди кишкової палички були виявлені у джерелі з Озерної балки, протокол випробування не містить.

«Зважаючи на результати аналізів, екоактивісти ГО «Флора», закликають мешканців, які користуються джерелом, не хвилюватись, а продовжувати пити воду, однак лише після її кип’ятіння», — наголосили в пресслужбі громадської організації.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.