Міський бюджет-2022: які кошти планує отримати Кропивницький та на що їх витрачатиме

600
кількість переглядів
бюджетні втрати

Рoбoта над міським бюджетoм на 2022 рік в самoму рoзпалі: днями відбулoсь засідання рoбoчoї групи з підгoтoвки йoгo прoєкту.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Прo рoзрахунки пoдаткoвих та непoдаткoвих дoхoдів дo бюджету наступнoгo рoку CBN інфoрмувала начальниця фінансoвoгo управління міськoї ради Любoв Бoчкoва.

В цілoму, дoхoди бюджету грoмади на 2022 рік oбрахoванo в сумі 2, 584 мільярда гривень, у тoму числі пoдаткoві та непoдаткoві надхoдження — 2 090,4 млн. грн. Це на 229 млн більше в пoрівнянні з 2021 рoкoм (2, 355 мільярда гривень).

У структурі планових надходжень до бюджету основними джерелами його доходів залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, податок на нерухоме майно та акцизний податок.

В проєкті бюджету на 2022 рік податок на доходи фізичних осіб закладений у розмірі 1 млрд. 334 тис. грн., акцизний податок — 165,1 млн. грн., податок на нерухоме майно — 41 млн. грн., плата за землю — 165,3 млн. грн., єдиний податок — 230 млн. грн.

Говорила також Любов Бочкова про зміни до Бюджетного кодексу України на наступний рік, які безпосередньо стосуються територій. Це зокрема: відрахування у розмірі 10% місцевим бюджетам від адміністративних штрафів в сфері дорожнього руху з відеофіксацією порушень; відрахування 50% доходів за ліцензування азартних ігор у казино та на ігрових автоматах і розподіл надходжень по доходах від викупу земельних ділянок державної власності.

Щодо видаткової частини прогнозу бюджету, то в першу чергу при її формуванні, враховано вимоги статті 77 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ, відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами та некомерційними підприємствами охорони здоров’я.

Враховані також обсяги видатків, необхідні для забезпечення стабільної роботи установ та закладів соціально- культурної сфери, надання соціальних гарантій для малозахищених категорій громадян, підтримки в належному стані об’єктів житлово–комунального господарства, інших об’єктів інфраструктури міста, впровадження заходів з енергозбереження (енергоефективності), виконання в межах фінансових можливостей міських цільових (комплексних) програм.

«В освітній сфері у 2022 році плануються деякі зміни, а саме вперше проєктом Державного бюджету передбачається субвенція на придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти всієї України (1,5 млрд. грн), а також субвенція на забезпечення пожежної безпеки у закладах освіти держави (1,5 млрд. грн), — відзначила Любов Бочкова. — Продовжується такожреалізація програми “Нова українська школа”, де обсяг фінансування в проекті Державного бюджету зберігається на рівні 2021 року, передбачається субвенція «Спроможна школа для кращих результатів», що на 30% більше, ніж у 2021 році, субвенція на надання підтримки особам з особливими освітніми потребами із обсягом фінансування на рівні 2021 року».

Обсяг освітньої субвенції для бюджету Кропивницької територіальної громади передбачений в сумі 493,3 млн. грн, що на 10,2 % або +45,7 млн. грн більше обсягу 2021 року (447,6 млн. грн).

Які конкретно суми отримуватиме Кропивницька територіальна громада із перерахованих субвенцій, наразі іще не відомо, бо ж кошти виділятимуться спершу на область в цілому.

Реверсна  дотація бюджету Кропивницької міської територіальної громади на 2022 рік планується в сумі 97,6 млн. грн що на 9,5 % більше показника  2021 року.

Обговорили учасники наради низку проблемних питань, дотичних до теми бюджетоутворення: зокрема йшлося про монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті, фінансування закладів профтехосвіти, що повністю лягло на плечі міста, хоча в ПТНЗ вчаться не лише кропивничани, так само як і в інших навчальних закладах міста, логічно, що за них мають платити їхні територіальні громади. Всі ці питання не вирішені.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.