У Кропивницькому презентували авангардну вишивку (фото)

486
кількість переглядів

У Кропивницькому в рамках в рамках мистецького фестивалю «Осінь з музикою Кароля Шимановського» в ОУНБ імені Дмитра Чижевського відбулася презентація виставки «ДНК української вишивки авангарду», передає CBN.

На ній модераторка проєкту Світлана Махонько розповіла про український віртуальний музей «Вишивка авангарду».

«‎Вишивка авангарду – це унікальний, але маловідомий мистецький феномен співпраці художників авангарду і українських народних майстрів початку ХХ сторіччя. Винятковість масштабного творчого експерименту, реалізованого в експериментальних майстернях сіл Вербівка та Скопці,  тодішніх Київської та Полтавської губерній, була високо оцінена професійними колами Європи та Російської імперії», – розповіла кураторка.

За її словами, завданням музею є промоція маловідомої сторінки національної історії  та доведення факту, що наш культурний спадок до кінця не пізнаний і гідний прискіпливої уваги мистецької світової спільноти. 

Вона зазначила, що нині мало хто пам’ятає, що ескізи для вишивок в кустарних пунктах Вербівки і Скопців створювали засновники українського авангарду Казимир Малевич, Олександра Екстер, Ніна Генке-Меллер та інші. До їх небувалого мистецького експерименту заради пошуку нових типів художніх вишивок долучились самобутні народні майстри цих артілей – Василь Довгошия, Євмен Пшеченко, Ганна Собачко-Шостак, Параска Власенко.

Фото Ігоря Філіпенка, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.