У Кропивницькому презентували авангардну вишивку (фото)

700
кількість переглядів

У Кропивницькому в рамках в рамках мистецького фестивалю «Осінь з музикою Кароля Шимановського» в ОУНБ імені Дмитра Чижевського відбулася презентація виставки «ДНК української вишивки авангарду», передає CBN.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

На ній модераторка проєкту Світлана Махонько розповіла про український віртуальний музей «Вишивка авангарду».

«‎Вишивка авангарду – це унікальний, але маловідомий мистецький феномен співпраці художників авангарду і українських народних майстрів початку ХХ сторіччя. Винятковість масштабного творчого експерименту, реалізованого в експериментальних майстернях сіл Вербівка та Скопці,  тодішніх Київської та Полтавської губерній, була високо оцінена професійними колами Європи та Російської імперії», – розповіла кураторка.

За її словами, завданням музею є промоція маловідомої сторінки національної історії  та доведення факту, що наш культурний спадок до кінця не пізнаний і гідний прискіпливої уваги мистецької світової спільноти. 

Вона зазначила, що нині мало хто пам’ятає, що ескізи для вишивок в кустарних пунктах Вербівки і Скопців створювали засновники українського авангарду Казимир Малевич, Олександра Екстер, Ніна Генке-Меллер та інші. До їх небувалого мистецького експерименту заради пошуку нових типів художніх вишивок долучились самобутні народні майстри цих артілей – Василь Довгошия, Євмен Пшеченко, Ганна Собачко-Шостак, Параска Власенко.

Фото Ігоря Філіпенка, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.