У Кропивницькому відкрили виставку вишитих квітів (фото)

0
562
кількість переглядів

У Кропивницькому відкрилася виставка картин, вишитих стрічками, «Зимовий сад», передає CBN.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

У холі та відділі краєзнавства ОУНБ імені Дмитра Чижевського представлені більше сорока робіт Майї Поліщук – колишньої співробітниці книгозбірні. На полотнах шовковими стрічками вишиті бузок, троянди, соняшники, хризантеми, ромашки, айстри, гліцинія, польове різнотрав’я та багато інших квітів.

Вишивка шовковою стрічкою, або ж вишивка рококо з’явилася в Англії на початку XVII століття, коли лондонські кравчині почали копіювати французьку техніку вишивки de favour. Незважаючи на свій поважний вік, цей вид мистецтва кожні півстоліття знову стає популярним. Такою вишивкою прикрашають одяг, прикраси, предмети побуту, інтер’єр тощо.

Пані Майя вишивала давно, але вишивкою шовковими стрічками захопилася 14 років тому, коли їй до рук потрапила книга про цей вид мистецтва. За цей час вона вишила сотні картин. Кожного року вона передає свої роботи на Великодній благодійний аукціон, кошти від якого йдуть на допомогу хворим дітям.

Побачити виставку «Зимовий сад» можна протягом місяця.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.