Українцям доведеться платити більше аліментів

786
кількість переглядів

З 1 грудня в Україні змінився розмір виплат аліментів за рахунок збільшення прожиткового мінімуму.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це повідомили на офіційній Facebook-сторінці Міністерства юстиції України.

Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум відтепер становить 2100 гривень, від 6 до 18 років — 2618 гривень.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів відтепер становитиме: для дітей до 6 років — 1050 гривень, а для дітей віком від 6 до 18 років — 1309 гривень.

Також зростають і прив’язані до цього показника соціальні допомоги, виплати, зокрема й аліменти на дітей.

«Разом із тим, якщо платник аліментів має достатній заробіток, то за рішенням суду встановлюється мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину в розмірі 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку», – йдеться у повідомленні мін’юсту.

У Міністерстві нагадали, що повнолітні теж мають право на аліменти за умови, що вони продовжують навчання (форма будь-яка: денна, заочна тощо). За основу розрахунку береться прожитковий мінімум для працездатних осіб. Відповідно, мінімальний гарантований розмір аліментів для молоді віком 18-23 роки становить 1240,5 гривні.

Процес зміни грошових надходжень відбувається автоматично, без звернень до органів державної виконавчої служби.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.