Екоактивісти: найбрудніші джерела на Кіровоградщині — у Кропивницькому (фото)

2495
кількість переглядів

Співробітники ГО «Флора» впродовж 2021 року провели 50 аналізів у 10 громадах Кіровоградщини, щоб визначити якість води з місцевих джерел – лише декілька зразків відповідали державним стандартам чистої питної води.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Тему чистоти джерел Кіровоградщини обговорювали сьогодні, 7 грудня, у прессцентрі CBN.

Керівник аналітично-дослідного відділу «Флори» Володимир Бочаров-Туз розповів про стан питної води у найпопулярніших джерелах області. У джерелах виявили мікробіологіі (коліформи, кишкові палички тощо). За словами Володимира Бочарова-Туза, кожна друга проба мала перевищення з мікробіології, причому це зафіксували у найпопулярніших місцях Кірововоградщини: «Мікрофлору ми знаходили навіть у настільки популярних водах, котрі по всій області вважаються чистими та з “живою водою”. Це новомиргородські Панські гори і джерело на Озерній Балці».

За нітратами у 2021 році також не відповідають нормі майже половина джерел – 43,9%. За кількістю сухого залишку – 19,8% джерел, радіонуклідів – 13% джерел.

З 10 громад найчистішими виявилися джерела у Злинці, Компаніївці та Смолінській громаді. Найбрудніші джерела – у Кропивницькому, Бобринці та Малій Висці.

Фото Ігоря Філіпенка, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.