В Олександрії стартували «Наші пацани» (фото)

1335
кількість переглядів

В Олександрії стартував проєкт під назвою «Наші пацани», який популяризує місцевих знаменитостей, повідомляє CBN.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Автор ідеї — місцевий краєзнавець Валерій Жванко. Він пропонує популяризувати відомих олександрійців через спеціальні листівки з QR-кодом. Розповсюджуватимуть їх у закладах культури та кав’ярнях міста.

Героями перших трьох серій карток стали три відомих постаті Дмитро Чижевський, Панас Феденко і Леонід Чернов-Малошиченко. У подальшому їх коло має значно розширитися.

«Мегазірка з Олександрії Дмитро Чижевський, його друг Панас Феденко і Леонід Чернов-Малошиченко. Всі троє навчалися в одній гімназії, всі троє ходили в один театр. Це знакові постаті для нашого міста, і вони повинні бути відомі кожній дитині, починаючи з дитячого садочка», – зазначив краєзнавець.

Валерій Жванко

Присутня на заході заступниця олександрійського міського голови Ірина Чемерис висловила сподівання, що міська рада підтримає ініціативу Валерія Жванка.

Дмитро Чижевський — український науковець-енциклопедист, культуролог-славіст, філософ, літературознавець, релігієзнавець, лінгвіст, дослідник української і слов’янської літератур, історії культури, філософії, релігійної думки й слов’янської духовності. Дослідник німецької славістики, її полігістор.

Панас Феденко — політичний діяч, історик, публіцист. Член Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП), член Української Центральної Ради (УЦР) і Трудового конгресу України. З 1921 року був в еміграції в Польщі, Празі та Мюнхені.

Леонід Чернов (справжнє прізвище Малошийченко) — український поет, прозаїк, драматург, перекладач, кінооператор доби розстріляного відродження. Член літературної групи «Авангард».

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.