У Кропивницькому презентували документальний фільм «Кіровоградщина: життя на урані» (фото)

1130
кількість переглядів

В обласній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського провели презентацію-передпоказ документального фільму «Кіровоградщина: життя на урані» сьогодні, 16 грудня.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

В чому причини кризи уранодобувних підприємств? Яке майбутнє уранових шахт? Як уран та радон впливають на жителів області, і як мінімізувати їх шкоду для здоров’я? На ці й не лише питання спробували відповісти творці фільму. Його зйомки проходили протягом липня-вересня 2021 у Кропивницькому, Смоліному, Києві та Одесі, на поверхні і на глибині 400 метрів під землею.

Режисеркою стрічки виступила Катерина Мурована, режисерка програм телеканалу «Вітер».

Катерина Мурована

«Найсильнішим враженням під час роботи над проєктом був спуск до Інгульської шахти. Щоб потрапити на режимний об’єкт, потрібно було пройти кілька стадій затвердження, отримати багато дозволів. Ми з командою два місяці просто чекали, поки нам можна буде приїхати заради кількох годин зйомки», — розповіла Катерина Мурована.

Спікерами у фільмі стали науковці — академіки, доктори і кандидати наук, головний лікар обласного онкодиспансеру, заступник міністра енергетики, голова «Енергоатому», керівництво «Схід ГЗК» і профспілки, шахтарі і їх родини, голови ОДА і обласної ради, а також профільні громадські організації Кропивницького і Чехії.

Фото Ігоря Філіпенка, CBN

Читайте також: Фінансування уранової шахти зменшили майже на 17 мільйонів гривень

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.