Якщо війна: як готові укриття та сховища Кропивницького (фото)

2490
кількість переглядів

В Україні почали перевіряти готовність укриттів та сховищ прийняти людей у разі необхідності, відбувається це на тлі повідомлень про загрозу нападу РФ.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

CBN дізналось, чи готові такі споруди у Кропивницькому до захисту жителів міста та на скільки людей вони розраховані.

Всього на території міста є 55 сховищ. З них 27 — для працівників підприємств, які продовжують свою діяльність в особливий період. Інші 28 можуть використовуватися для населення. Всі вони сьогодні знаходяться на балансі приватних підприємств, відповідно власники використовують їх на свій розсуд. За словами головного спеціаліста відділу з питань надзвичайних ситуацій міськради Олександра Безеди, сховища майже готові до прийняття людей у разі необхідності.

Також у Кропивницькому є 190 укриттів. Вони знаходяться у житлових будинках багатоповерхівок і закладах громадського харчування центральної частини міста.

Також CBN перевірило одне зі сховищ, яке знаходиться під спортивною залою 7-поверхового корпусу педагогічного університету. Воно створене для особового складу вишу та розраховане на 300 чоловік. Біля воріт є табличка з написом про те, що тут знаходиться сховище. Наразі його використовують для побутових потреб: як спортивний зал та клас цивільного захисту. У ньому є дві вбиральні, кімната для медпункту, система вентиляції, кабінет для зв’язку та ін. ЦДПУ постійно підтримує сховище у належному стані.

«При введені особливого періоду сховище приведуть в готовність за 12 годин. Тут буде і вода, і зв’язок, і ліки, і продукти харчування на 72 години», – зазначив фахівець з питань цивільного захисту ЦДПУ Сергій Ротар.

Всього у Кропивницькому проживає близько 230 тисяч людей. За нашими підрахунками, у сховищах міста зможе укритися лише 40% населення.

Фото Ігоря Філіпенка, CBN. 

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.