На Кіровоградщині оголосили штормове попередження: значні опади, хуртовини, ожеледиця

13907
кількість переглядів
снігопад і заметіль

За інформацією українського гідрометеорологічного центру, 28 грудня вдень, внаслідок виходу активного циклону в Україні очікуються ускладнення погодних умов.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це повідомили у пpесслужбі ДСНС в області.

На Кіровоградщині очікуються значні опади, хуртовини, пориви вітру 15-20 м/с, ожеледь, налипання мокрого снігу, на дорогах утримається ожеледиця.

Під час ускладнення погодних умов служба порятунку радить обмежити пересування, особливо на власному транспорті;  створити удома необхідний запас продуктів, води, палива та виконати герметизацію житлових приміщень, що допоможе зберегти тепло і зменшить витрати палива.

ДСНС застерігає: під час руху на автомобілі не варто намагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, повністю закрити жалюзі машини, укрити двигун зі сторони радіатора. Якщо є можливість, автомобіль треба встановити двигуном у навітряну сторону. Періодично треба виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під снігом.

Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати для уникнення «розморожування двигуна». При прогріванні автомобіля важливо не допускати затікання в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів; з цією метою важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом. Якщо у дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використати один автомобіль як укриття; із двигунів необхідно злити воду. Ні в якому разі не можна залишати укриття – автомобіль: у сильний снігопад (хуртовину) орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.

У сільській місцевості з отриманням штормового попередження необхідно терміново заготувати у необхідній кількості харч і воду для тварин. Під час ожеледі пересування пішоходів ускладнюється, обвалення різних конструкцій і предметів під навантаженням стане реальною загрозою для людей (травматизм). Слід уникати перебування у старих будівлях, під лініями електропередач і зв’язку та поблизу їх опор, під деревами.

Також можливе обвалення різних конструкцій під вагою снігу або від сильного вітру, що представляє реальну загрозу для людей. Слід уникати перебування у старих будівлях, під лініями електропередач і зв’язку та поблизу їх опор, під деревам, біля високих парканів.

 

 

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.