2022-й: за що і скільки платитимемо

3000
кількість переглядів

У новому році – нові витрати. Дістала ця «святкова традиція», але нічого не поробиш: перед 1 січня зазвичай виростають ціни. CBN з’ясувало, скільки і за що доведеться платити жителям Кіровоградщини у 2022-му.

Про хліб і транспорт ми вже писали.

На Кіровоградщині подорожчає хліб

У Кропивницькому подорожчав проїзд у маршрутках

У Кропивницькому підвищили вартість проїзду в комунальному транспорті

Що з водою, світлом і газом?

Вода

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підвищила тарифи на водопостачання та водовідведення для ОКВП «Дніпро-Кіровоград».

З 1 січня 2022 року тариф на централізоване водопостачання для населення становить 25,212 грн за куб. м. Водовідведення обійдеться у 20,76 грн за куб. Разом – 45,972 грн за кубічний метр.

У 2021-му централізоване водопостачання коштувало 24,048 грн за куб. м, водовідведення – 20,448. Загалом за куб ми платили 44,496 грн.

Крім того, розповіла CBN речниця «Дніпро-Кіровоград» Алла Зейферт, з 1 січня 2022 року споживачі ОКВП «Дніпро-Кіровоград» проводитимуть повірку квартирних (індивідуальних) лічильників за свій кошт. З абонплати виключили вартість повірки та обслуговування індивідуальних лічильників. До неї входитиме лише вартість повірки та обслуговування комерційних приладів обліку.

Також абонплата розділиться на два рахунки – окремо за водопостачання та окремо за водовідведення. Якщо у багатоквартирному будинку є комерційний вузол обліку, абонплата за індивідуальним договором з 1 січня 2022-го становить 50 грн (35 грн за водопостачання та 15 грн за водовідведення). Якщо комерційний вузол обліку відсутній – 31 грн (16 грн за водопостачання та 15 грн за водовідведення).

Світло

З січня 2019 року «Кіровоградобленерго» не продає електроенергію. Компанія займається лише технічними питаннями (ремонтами, підключеннями-відключеннями тощо), за світло маємо платити ТОВ «Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія».

Фіксовані ціни для побутових споживачів до 30 квітня 2022 року (вгадаєте, що буде після 30-го?) – на картинці.

Як зазначається на сайті ТОВ, «за наявності обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки побутових споживачів проводяться за фіксованою ціною на електричну енергію, визначеною у пункті 1, із застосуванням таких коефіцієнтів (за вибором споживача):

– за двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
• 0,5 ціни в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до 7-ї години);
• повна фіксована ціна у інші години доби;

– за тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
• 1,5 фіксованої ціни в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години);
• повна фіксована ціна у напівпіковий період (з 7-ї до 8-ї години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
• 0,4 фіксованої ціни в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до 7-ї години)».

Газ

Розподіл (транспортування) – 1,788 грн за куб. м. Сам же кубометр газу для населення Кіровоградщини в новому році коштує 7,96 грн. Відтак загальна сума – 9,748 грн/куб. м.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.