Де і як на Кіровоградщині можна отримати безоплатні ліки

963
кількість переглядів
доступні ліки

У Кіровоградській області 254 аптеки беруть участь у програмі «Доступні ліки», 47 з яких розташовані у невеликих містечках та селах.

Про це повідомляє пресслужба Національної служби здоров’я.

Програма «Доступні ліки» покриває медикаментозне лікування:
· від серцево-судинних хвороб;
· від діабету 2 типу;
· для профілактики інфарктів та інсультів;
· від бронхіальної астми;
· від розладів психіки та поведінки;
· від епілепсії;
· від нецукрового діабету;
· інсулінозалежного діабету (1 тип).
З 1 жовтня 2021 року до програми увійшли також 76 препаратів інсуліну, з них 46 — повністю безкоштовні.

Для того, щоб отримати необхідні ліки, пацієнт має звернутися до свого сімейного або іншого лікаря, який випише електронний рецепт. А саме:
· Пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, діабетом ІІ типу електронний рецепт на «Доступні ліки» виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр, з яким укладена декларація. Так само і з препаратами для профілактики інсультів та інфарктів.
· Пацієнтам із нецукровим та інсулінозалежним діабетом електронний рецепт на десмопресин або інсулін може виписати ендокринолог або сімейний лікар. Але лікар, з яким укладена декларація, зможе виписати рецепт тільки після того як ендокринолог створив план лікування для пацієнта, де вніс усі необхідні призначення на ліки.
· Пацієнтам із розладами психіки та поведінки електронний рецепт виписує виключно психіатр.
· Пацієнтам із епілепсією електронний рецепт на ліки виписує невролог чи психіатр.

Схема отримання електронного направлення у всіх лікарів однакова — пацієнт записується на прийом, лікар проводить огляд та виписує необхідний рецепт. Е-рецепт надходить на мобільний пацієнта у вигляді смс із унікальним номером та кодом підтвердження.

Якщо у пацієнта є визначена схема лікування, е-рецепт можна одержати у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта по телефону. Але про це потрібно заздалегідь домовитися з лікарем. Пацієнту на телефон надійде смс-повідомлення із номером рецепта і кодом підтвердження. А його близькі можуть отримати ці ліки і принести пацієнтові, у випадку якщо людина на карантині або їй важко пересуватися.
Далі пацієнтові потрібно знайти зручну для нього аптеку, в якій можна одержати безоплатні або з невеликою доплатою ліки за електронним рецептом.
1) Знайти аптеку допоможе дашборд — «Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів» У лівому крайньому стовпчику потрібно вибрати область та населений пункт. Карта покаже перелік аптек, де пацієнтові можна отримати ліки. Або пошукати аптеку з наліпкою «Доступні ліки». А у випадку, якщо пацієнтові потрібен інсулін — «Інсулін+».
2. Пацієнт звертається до обраної аптеки з е-рецептом. Щоб отримати ліки, необхідно назвати фармацевту номер електронного рецепта. Переконатись, що необхідні ліки є у потрібній кількості. Назвати код підтвердження і отримати потрібні ліки безоплатно або з невеликою доплатою.
3. Якщо у аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта, і має змогу звернутися до іншої аптеки. Або замовити той лікарських засіб, який відсутній в аптеці у момент звернення. Це безоплатно. Аптека не має права відмовити у цій послузі, оскільки вона підписала договір з НСЗУ. Якщо пацієнту відмовили, потрібно звернутись до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

 

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.