Медики з Кропивницького і Черкас вперше в Україні провели унікальну операцію

1027
кількість переглядів

Медики Черкаського обласного онкодиспансеру в партнерстві з приватною клінікою із Кропивницького вперше в Україні успішно здійснили трансплантацію кісткового мозку з використанням методу тотального опромінення хворій на лейкемію жінці.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це повідомляє МОЗ.

Медики з Кропивницького здійснювали тотальне опромінення всього тіла, а спеціалісти у Черкасах пересадили стовбурові клітини кісткового мозку. Доноркою стала рідна сестра пацієнтки. Операцію зробили за державний кошт.

Трансплантація у поєднанні з тотальним опроміненням є світовою практикою і дає змогу здійснити повноцінне лікування, знизити ризики токсичності та зменшити вірогідність рецидивів.

Після високих доз опромінення кістковий мозок людини пригнічується. Разом із ним має знищитися і лейкемічний клон. Потім здійснюється трансплантація стовбурових клітин кісткового мозку від донора. За успішного результату, період приживлення може тривати близько 2–3 тижнів.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.