У Кропивницькому відкрилася виставка світлин французького фотографа, присвячена українським бійцям

0
487
кількість переглядів

Сьогодні, 17 лютого, у Музеї мистецтв відкрилася фотовиставка французького фотографа Юрія Білака у межах всеукраїнської акції «Вшануй», присвячена бійцям, загиблим під Дебальцевим.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Організували виставку в Україні за ініціативи Міністерства молоді та спорту України і державної установи «Всеукраїнський молодіжний центр». Організатори у Кропивницькому – Центральноукраїнський державний будинок художньої та технічної творчості та ГО «Молодіжний центр Кіровоградської області».

Виставка була представлена у Вінниці, Дніпрі та Львові. Тепер вона поїздить по Кіровоградській області.

Юрій Білак – французький художник українського походження – запропонував родинам загиблих військових сфотографуватися з речами, які уособлюють героїв.

Під кожним фото є міні-розповідь про загиблого: який він був, що любив, спогади близьких.

Складали розповіді відомі люди: брати Капранови, Оксана Забужко, Іван Іванець та інші.

Центральною світлиною стало фото Анастасії – вдови кропивничанина Дмитра Придатка. Жінка тримає у руці каблучку чоловіка, передану їй побратимом. Анастасія завітала на відкриття виставки з донькою, але відмовилась від коментарів.

Зараз у музеї лише 13 з 26 світлин, але повинні доставити й решту.

«Мета виставки – показати суспільству, яку ціну платить Україна заради незалежності. Чому гинуть наші воїни, показати їхню силу та мужність. Тому що частина суспільства вважає, що війна десь далеко», – зазначив завідуючий відділу туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи Музею мистецтв Олег Юрченко.

Фото Ігоря Філіпенка, CBN

 

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.