В Україні ввели воєнний стан. Що це означає
Відсьогодні в Україні у зв'язку з військовою агресією зі сторони РФ введено воєнний стан.
Відповідне рішення ухвалила Верховна Рада сьогодні вранці.
Під час введення воєнного стану можуть запроваджуватися такі заходи:
Використовувати потужності й трудові ресурси підприємств, установ і організацій усіх форм власності для потреб оборони, змінювати режим їхньої роботи, проводити інші зміни виробничої діяльності, а також умов праці відповідно до законодавства про працю.
Вводити комендантську годину.
Встановлювати особливий режим в'їзду та виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.
Перевіряти документи у громадян, а в разі необхідності проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень і житла громадян, за винятком обмежень, встановлених Конституцією України.
Забороняти проведення мирних зібрань, мітингів, походів і демонстрацій, інших масових заходів.
Може обмежуватися право на вільне пересування.
Також обмежується право власності через примусове відчуження майна у фізичних та юридичних осіб на потреби оборони. Слід сказати, що законом передбачена компенсація за таке вилучення, а також повернення майна в разі його збереження при використанні в період воєнного часу.
Дещо обмежуються і трудові права через введення трудової повинності. Але, разом з тим, законом передбачається соціальний захист, право на відпочинок і мінімальна заробітна плата.
У період воєнного стану не можуть обмежуватися такі фундаментальні права людини, як право на життя, на повагу гідності, на свободу та особисту недоторканність, право на рівність перед законом, право на житло.
В умовах воєнного часу забороняється проведення виборів, референдумів, страйків; не можна вносити зміни до Конституції.
Невиконання вимог правового режиму воєнного стану тягне за собою відповідальність.
Нагадаємо, близько 5 ранку сьогодні російські війська атакували Україну з боку Росії, Білорусі та Криму.