Як переселенці можуть отримати медичну допомогу

400
кількість переглядів
медицина

МОЗ врегулювало питання надання первинної медичної допомоги внутрішнім переселенцям під час воєнного стану – це стосується тих, хто переїхав чи вимушено змінив місце проживання.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОВА Олег Рибальченко.

«Згідно з наказом МОЗ, українця зі статусом внутрішньо переміщеної особи можуть прийняти у будь-якій лікарні, якщо вона може забезпечити відповідне лікування. Усі постачальники медичних послуг зобов’язані надавати медичні послуги всім, хто звертається за місцезнаходженням», – зазначив він.

Тепер постачальники першої медичної допомоги повинні забезпечити:

– ведення обліку переміщених осіб, які звертаються за отриманням первинної медичної допомоги;

– надання первинної та невідкладної медичної допомоги пацієнтам з числа переміщених осіб;

– проведення вакцинації відповідно до вимог календаря профілактичних щеплень.

Надання невідкладної медичної допомоги переселенцям, а також проведення їм та їхнім дітям вакцинації згідно з Календарем профілактичних щеплень не вимагатиме наявності декларації з сімейним лікарем.

У певних випадках постачальники медичних послуг не мають права наполягати на необхідності подання декларації. Цей наказ діє на час воєнного стану на всій території України.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.