Війна очима дітей: у Кропивницькому презентували виставку дитячих малюнків (фото)

0
728
кількість переглядів

На вебсайті художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна презентували виставку творів дітей про війну «Наш дім – Україна!».

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Учасниками виставки стали учні відділу образотворчого мистецтва Дитячої школи мистецтв міста Кропивницького (завідувач відділу Ольга Краснопольська) та художнього класу Таращанської дитячої музичної школи Київської області (викладач Оксана Журавель), а також вихованці студії «Дизайн та декор» Міського палацу дітей та юнацтва Дніпровської міської ради (керівник студії Марія Рахманова).

Експозицію виставки складають майже 100 творчих робіт 52 авторів, віком від 6 до 18 років, виконаних в різних образотворчих техніках: кольорові олівці, фломастер, гуаш, акварель, гелева ручка і навіть лінорит, зроблений на основі документальних фото жахливих подій війни.

«Більшість малюнків були зроблені в перші, найважчі морально тижні війни. Давала дітям актуальні завдання, щоб сидячи у бомбосховищах, коридорах, підвалах, вони не тільки слухали розмови дорослих і зведення з передової, а й відволікались на «термінове і вкрай важливе завдання» від Ольги Сергіївни. Багато хто з дітей таким чином залишав на папері свої думки, тривоги, страхи. Батьки надсилали мені фото робіт і дітей зі сховищ, навіть відео, де вони малюють, співаючи українських пісень. Ми викладали роботи в соцмережах, для діток, особливо у таких надскладних умовах, дуже важливо знати, що їх почули і побачили. А виставка, хоч і віртуальна, в музеї – це ще важливіше і для дітей, і для батьків, і для викладачів, і для всіх тих, хто нас захищає зараз», – розповіла одна з організаторок виставки завідувачка відділу образотворчого мистецтва Дитячої школи мистецтв міста Кропивницького Ольга Краснопольська.

Цією віртуальною виставкою діти та їх творчі наставники долучаються до всеукраїнського проєкту «Мамо, я бачу війну», головною ідеєю якого є: «Війна та мир в Україні на малюнках дітей стануть основою для найбільшого у світі маніфест-колажу, який назавжди залишиться в цифровій мережі за допомогою технології NFT».

Ознайомитися з виставкою творів юних художників про війну «Наш дім – Україна!» можна на вебсайті музею за посиланням.

Джерело:

Кропивницька міська рада у Facebook

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.