УПЦ найближчим часом може оголосити про незалежність від російської православної церкви

853
кількість переглядів

На засіданні Синоду УПЦ (МП) сьогодні, 12 травня, планували обговорити питання незалежності від російської православної церкви.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

За результатами сьогоднішнього Синоду є офіційна заява УПЦ. У ній – про «захоплення храмів Української Православної Церкви» (маються на увазі переходи релігійних громад до ПЦУ), прохання до Президента Володимира Зеленського («зупинити релігійну ворожнечу в українському суспільстві та вжити необхідних заходів проти беззаконних дій щодо Української Православної Церкви»).

У заяві також сказано, що найближчим часом «буде скликано зібрання за участю єпископів, священників, монахів та мирян для обговорення проблем церковного життя, що виникли внаслідок війни і які нас всіх турбують».

За даними телеграм-каналу CBN | Кіровоградщина, «обговорення проблем церковного життя» – це оголошення рішення про незалежність від російської православної церкви та вихід зі складу московського патріархату. Принаймні це питання в порядку денному було.

Нагадаємо, Кропивницька міська рада підтримала звернення до єпископа Кіровоградського та Новомиргородського Іоасафа та керівників релігійних організацій УПЦ міста Кропивницького з вимогою засудити дії настоятеля РПЦ Кіріла й розірвати юридичні зв’язки з російською православною церквою.


Джерела:
• заява Священного Синоду Української Православної Церкви від 12 травня 2022 року;
• телеграм-канал CBN | Кіровоградщина.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.