У Кропивницькому відкрили центр підтримки переселенців-маріупольців «ЯМаріуполь» (фото)

655
кількість переглядів

Сьогодні, 21 червня, у кропивницькому ЦНАПі «Прозорий офіс» відкрили центр підтримки маріупольців «ЯМаріуполь».

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Як зазначила керівниця центру в Кропивницькому Олена Швидка, вони надаватимуть юридичну, медичну та психологічну допомогу, а також видаватимуть продуктові набори маріупольцям, які обрали своїм тимчасовим місцем проживання Кіровоградщину. Допомогу у центрі надаватиме штаб з 11 осіб – усі вони теж виїхали з Маріуполя.

– Перше місто, куди потрапляють маріупольці, коли виїжджають з Маріуполя, – це Запоріжжя. Це перша локація, де зустрічають маріупольців, і саме там зародився проєкт «ЯМаріуполь», – розповіла секретарка Маріупольської міської ради, координаторка центру «ЯМаріуполь Україна» Ксенія Сухова. – Саме маріупольці підказали нам, що треба зробити, щоб допомогти, підтримати та адаптувати їх до нового життя. Люди, які приїжджали з Маріуполя, брали з собою дітей, тварин і залишали всі речі, все своє життя у місті. Але для них найголовнішим було те, що вони залишились живі. І тоді їм дуже потрібна була допомога в оформленні документів, продуктах харчування і т. д. Ми зрозуміли, що є багато питань, які потребують вирішення, тому створили цей проєкт, щоб у кожному місті, куди приїдуть наші маріупольці, вони могли отримати необхідну допомогу.

Наразі близько п’яти тисяч маріупольців проживають на Кіровоградщині. Але оскільки не всі люди реєструються, складно назвати точну кількість переселенців.

– Дуже хочеться спілкування з маріупольцями, зустріти знайомі обличчя. Ну і, звичайно, будь-яка допомога, яку нам можуть запропонувати, вона нам дуже потрібна. Ми не відмовляємося ні від якої допомоги, – поділилася переселенка з Маріуполя Галина Пилипенко.

Проєкт започаткований Маріупольською міською радою за підтримки інших міських рад та донорів, як, наприклад, організації Save the Children, які надають гуманітарну допомогу, а також місцевих підприємців та звичайних людей, які не залишаються осторонь.

– Сьогодні з Маріуполя по всій Україні роз’їхалися більше 200 тисяч маріупольців, які чекають на допомогу. Вони очікують, що держава їх не забула, що вони отримають ту важливу підтримку та допомогу. І тому ці центри, вони не винятково виникають на мапі нашої держави. Центри про те, щоб допомогти, а головне – підтримати наших героїчних маріупольців, які під обстрілами вийшли з пекла, – зазначив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Відкриття центру прокоментував і начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович:

– Сьогодні важливий день, бо ми започатковуємо нову історію – історію представлення міста Маріуполь на Кіровоградщині. Ми надзвичайно відповідально поставилися до цієї справи. З відчуттям гордості я сприйняв пропозицію від свого друга і колеги, мера Маріуполя, організувати цей проєкт і в обласному центрі Кіровоградщини. Адже в області серед переселенців багато людей з Маріуполя, які виявили бажання зупинитися на тимчасове проживання саме тут.

Нині в Україні функціонують п’ять центрів підтримки переселенців з Маріуполя. Окрім Кропивницького, такі проєкти організували у Вінниці, Дніпрі, Запоріжжі та Києві. Скоро планується відкриття центру в Хмельницькому.

Центр підтримки переселенців-маріупольців «ЯМаріуполь» працюватиме з 8:00 до 18:00 щодня, крім неділі.

Фотогалерея

Фото Ігоря Філіпенка, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.