У Кропивницькому розгорнули найдовший в Україні рушник, виконаний у старовинному стилі

580
кількість переглядів

Найдовший в Україні рушник, виконаний у старовинній техніці фелтингу, і який назвали «Рушником єдності», розгорнули в обласній бібліотеці для дітей імені Тараса Шевченка сьогодні, 3 серпня.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

«Це унікальний рушник. Виготовлений він не в класичній, а в старовинній техніці фелтингу – валяння вовни за допомогою голок. Сьогодні «Рушник єдності» знаходиться у виставково-презентаційній залі і кожен охочий може прийти до бібліотеки й подивитися на цей рукотворний шедевр», – розповіла директорка закладу Таїса Манжула.

Довжина рушника – майже 12 метрів. Торік його створили викладачі та студенти Фахового коледжу культури і мистецтв міста Калуша, що на Івано-Франківщині. У ньому поєднані українські етнографічні орнаментальні мотиви 22 регіонів України.

Рушник подорожує країною і почергово розміщується в усіх куточках України в мережі спеціалізованих бібліотек для дітей.

У Кропивницькому виставка рушника триватиме до 18 серпня.


Джерело: Кіровоградська обласна рада

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.