Кіровоградщина зможе зберігати додатково ще 100 000 тонн зернових

Перегляди: 1012

Добронадіївське хлібоприймальне підприємство (ХПП), що входить до групи компаній «АгроВіста», отримало півтисячі зернових рукавів завдяки програмі USAID АГРО (виконавець ініціативи «AGRI-Україна», спрямованої на підтримку стійкості агровиробництва).

Це дає можливість зберігати додатково майже 100 тисяч тонн зернових на Кіровоградщині, отриманих від півтори сотні агровиробників.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

[caption id="attachment_143004" align="aligncenter" width="640"] Фото: Денис Мороз[/caption]

«На впровадження ініціативи для підтримки малих та середніх агропідприємств у збереженні зерна було проведено конкурс та обрано 12 компаній. Ми одна з них. Компанії пропорційно розміщені на території України і будуть пропорційно надавати такі послуги», — розповів керівник фінансового відділу ТОВ «ХПП Добронадіївське» Денис Мороз.

Ця заокеанська ініціатива реалізується по всій Україні. Вона стала порятунком у питанні зберігання збіжжя для українських аграріїв під час війни.

«В рамках ініціативи "AGRI-Україна" буде збережено понад півтора мільйона тонн зерна, вирощеного в цьому році, понад дві тисячі фермерських господарств зможуть скористатися цими додатковими можливостями збереження зерна саме в зернових рукавах», — зазначила менеджерка проєктів аграрного і сільського розвитку програми USAID.

[caption id="attachment_143003" align="aligncenter" width="640"] Фото: Денис Мороз[/caption]

«Потужності елеватора ХПП – 69 тисяч тонн. Додатково, за рахунок мішків, ми зможемо завантажити ще 40 тисяч тонн та розмістити ці мішки на території елеватору, ще 50 тисяч тонн ми будемо розміщувати за територією елеватора на сусідніх елеваторах наших партнерів», — додав Денис Мороз.

Технологія виготовлення поліпропіленових рукавів дозволяє забезпечити надійне зберігання зерна до наступного врожаю. Тож аграрії можуть принаймні не хвилюватися про своє збіжжя, поки не буде остаточно вирішено питання розблокування українських портів та безперешкодного експорту аграрної продукції.