«Мамо, я в міліції». У Кропивницькому шахрай спробував «розвести» редакторку газети
Любов Попович, «Кіровоградська правда»
Про цей розповсюджений спосіб шахрайства «КП» чула не раз від різних людей, яким телефонували шахраї, проте цього разу і на редакційний телефон надійшов дзвінок від «сина», якого начебто тримають у «міліції» і йому терміново потрібні гроші.
– Алло, мамо, я в міліції… – прозвучало у трубці редакційного телефону.
– Де ти, синку? – не розгубилася «КП».
– В міліції, – почулося сьорбання носом.
Далі в трубці відгукнувся інший голос, який представився Валерієм Петровичем, сержантом «міліції», навіть не звертаючи увагу, що «міліції» вже давно не існує.
– А ви на роботі, вдома чи відпочиваєте? – одразу запитав «сержант».
– На роботі.
– То ви там не одна?
– Ні, звичайно.
– Тоді до побачення, – кинули трубку.
Знаючи подібні випадки шахрайства, «КП» одразу перетелефонувала на номер, який зберігся у телефоні, але дзвінок одразу переадресувався на голосове повідомлення.
– Мені теж телефонували «з міліції» і просили терміново покласти на картку гроші, бо інакше одразу посадять у тюрму. Я зразу не зізнавалася, що ніякого сина не маю, а почала розмовляти і так, видно, увійшла в довіру до абонента, що той не кинув трубку, а просто попросив: «Ну киньте хоч на телефон двадцять гривень». Такого нахабства я не очікувала, – зізнається 24-річна кропивничанка Ольга.
Менш пильною виявилася пенсіонерка з обласного центру Надія Федорівна. Шахраї випадково влучили в ціль, коли зателефонували їй з тією ж історією. Але у жінки і справді є син, який саме в той час був у відрядженні. Від хвилювання після почутого вона навіть не здогадалася йому передзвонити і перевірити, чи все з ним гаразд, а поспіхом кинулася збирати гроші. Усі заощадження, що тримала вдома, передала кур’єру, який нагодився дуже швидко. Коли ж їй зателефонував син і повідомив, що з ним усе гаразд і ніхто його не затримував, жінка зрозуміла, що її обманули…
Правоохоронці кажуть, такі дзвінки не рідкість, коли шахраї телефонують родичам і кажуть, що їх затримала поліція. Якщо ті заплатять певну суму грошей, то їх випустять, інакше «світить» тюремний термін. Чимало випадків, коли вони вгадують і дійсно потрапляють на маму та ще літнього віку. Схвильовані люди, не розібравшись, перераховували кошти і лише потім телефонували справжньому синові. Звісно ж з’ясувалося, що з ним усе добре і ніхто його не затримував.
– Якщо подібні дзвінки надходять, необхідно одразу класти трубку. Передзвоніть своїм родичам і переконайтеся, що з ними все в порядку. У жодному разі не можна перераховувати кошти, – прокоментували ситуацію у поліції області і додали, якщо надходять подібні дзвінки, треба записати номер телефону і повідомити його правоохоронцям.
Будьте пильні і не починайте розмову з невідомими, які вимагають гроші. Якщо ж подібні шахрайські дзвінки надходять, повідомляйте в поліцію, радять правоохоронці.