Хто пройшов у новостворені райради на Кіровоградщині. Партійні розклади й декларації голів

Перегляди: 4798

17 липня Верховна Рада підтримала проєкт постанови № 3650 про ліквідацію 490 районів і створення замість них 138 нових. Відтак на місцевих виборах 25 жовтня люди голосували за депутатів новостворених районних рад.

Нагадаємо, у Кіровоградській області тепер є:

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

– Голованівський район (з адміністративним центром у селищі міського типу Голованівськ) у складі територій Благовіщенської міської, Вільшанської селищної, Гайворонської міської, Голованівської селищної, Заваллівської селищної, Надлацької сільської, Новоархангельської селищної, Перегонівської сільської, Підвисоцької сільської, Побузької селищної територіальних громад;

– Кропивницький район (з адміністративним центром у місті Кропивницький) у складі територій Аджамської сільської, Бобринецької міської, Великосеверинівської сільської, Гурівської сільської, Дмитрівської сільської, Долинської міської, Знам’янської міської, Катеринівської сільської, Кетрисанівської сільської, Компаніївської селищної, Кропивницької міської, Новгородківської селищної, Олександрівської селищної, Соколівської сільської, Суботцівської сільської, Первозванівської сільської, Устинівської селищної територіальних громад;

– Новоукраїнський район (з адміністративним центром у місті Новоукраїнка) у складі територій Ганнівської сільської, Глодоської сільської, Добровеличківської селищної, Злинської сільської, Маловисківської міської, Мар’янівської сільської, Новомиргородської міської, Новоукраїнської міської, Піщанобрідської сільської, Помічнянської міської, Рівнянської сільської, Смолінської селищної, Тишківської сільської територіальних громад;

– Олександрійський район (з адміністративним центром у місті Олександрія) у складі територій Великоандрусівської сільської, Новопразької селищної, Олександрійської міської, Онуфріївської селищної, Пантаївської селищної, Петрівської селищної, Попельнастівської сільської, Приютівської селищної, Світловодської міської територіальних громад.

Крім того, нікуди не поділися Подільський та Фортечний райони у Кропивницькому.

CBN, використовуючи дані Центральної виборчої комісії, наводить партійний склад усіх районних рад Кіровоградщини. Ми також проаналізували електронні декларації нових голів райрад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Голованівський район

Головою Голованівської райради обрали Руслана Цобенка («Слуга Народу»).

Він - генеральний директор ТОВ «АПК "Розкішна"», якою володіє дружина. Руслан Цобенко має корпоративні права у громадській організації «Народна дружина», разом з жінкою є співвласником ТОВ «Торговельно-транспортна компанія "Бригантина"».

Ольга Цобенко - власниця ТОВ «АПК "Розкішна"», ТОВ «Правозахисна організація “Адвокат”», ТОВ «Рапсодія», ТОВ «Агропромислова компанія “Сонячний край”», ТОВ «Птахокомбінат “Грузянка”», ТОВ «Ємилівське хлібоприймальне підприємство», ТОВ «Розношенське», ТОВ «Агропромислова компанія “Аврора”», ТОВ «Аграрна компанія “Зоря”», ТОВ «Олд Мілл», ТОВ «Агрофірма “Шевченка”» та ще кількох підприємств.

У родини – три квартири у Голованівську та одна – в Одесі, а також чотири будинки в Голованівську, один – у селі Цвіткове Голованівського району, є і нежитлові приміщення.

У подружжя на двох - кілька ділянок землі у Голованівську загальною площею понад 5000 квадратних метрів та 1 мільйон 120 тисяч квадратних метрів землі у Голованівському та Вільшанскому районах.

У 2019 році Руслан Цобенко придбав веломісце у Києві розміром 2,7 квадратного метра за ціною 32 400 гривень.

Руслан Цобенко користується снігоходом Yamaha 2011 року випуску, мотоциклом Honda 2008 року випуску та позашляховиком Toyota Land Cruiser 200 VX 2008 року випуску.

Він отримав у 2019 році 592 527 гривень заробітної плати, 6 800 гривень відсотків за банківським вкладом, 8 860 гривень від здачі майна в оренду та 824 280 гривень від заняття підприємництвом.

У банках зберігає 70 733 гривні, 23 371 долар США. Готівкою подружжя має 556 000 доларів, 84 000 гривень та 52 500 євро.

Кропивницький район

Голова райради - Андрій Лейбенко («Пропозиція»).

Керував «Гарячою лінією» облдержадміністрації, був помічником міського голови Кропивницького Андрія Райковича, а зараз займається підприємництвом. Є власником ТОВ «Пронто-груп» (основний вид діяльності - телефонний центр, але має право на виробництво готової їжі та страв, роздрібну торгівлю в неспеціалізованих магазинах - переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами - та може надавати в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно). Більш відомий заклад, який йому належить, - «Піца 32 см».

Має квартиру у місті Вишгород Київської області.

У 2019 році отримав заробітну плату 130 305 гривень.

Грошових активів, боргів чи іншого рухомого та нерухомого майна не має.

Новоукраїнський район

Районну раду очолив представник «Слуги Народу» Олександр Небога.

Був помічником депутата Верховної ради четвертого скликання Олександра Мороза (Соціалістична партія України). У 2002, 2006 та 2007 роках безуспішно намагався стати депутатом Верховної ради від СПУ. Працював учителем, у 2010 - 2013 роках спробував зайнятися приватною освітою, але ТОВ було закрите. Був заступником військового комісара - начальником мобілізаційного відділення Маловисківського військкомату. З грудня 2020 року - начальник управління праці та соціального захисту населення Маловисківської райдержадміністрації.

Має житловий будинок та право власності на 1/4 квартири у Малій Висці. Разом з дружиною володіє 99 тисячами квадратних метрів землі.

Два легкових авто: Daewoo Lanos 2006 року випуску та Jeep Compass 2013 року випуску.

Отримав заробітну плату за рік 218 363 гривні, 700 гривень відсотків та дохід від відчуження рухомого майна - 52 000 гривень. Має рахунки у АТ «Райффайзен Банк Аваль», АБ «Укргазбанк» та АТ КБ «Приватбанк».

Олександрійський район

Головою райради став Сергій Ракута («Європейська солідарність»).

Він - приватний підприємець. Має власну квартиру в Олександрії та разом з дружиною - у Польщі. Також є власником двох аптек і цілісного майнового комплексу в Олександрії. Йому ж належить земельна ділянка у Головківці Олександрійського району розміром 14 737 квадратних метрів.

У власності - авто Volkswagen Caddy 2005-го та Peugeot 2018 років випуску.

До 9 грудня 2020 року йому належало ПП «Сітіфарм», яке перейшло у власність дружини.

За звітній період отримав заробітну плату у розмірі 34 434 гривні, пенсію 60 131 гривню. Ще 798 574 гривень отримав за надання майна в лізинг, поворотну фінансову допомогу (безпроцентну позику) - 101 000 гривень.

Має рахунки в АТ КБ «Приватбанк» та АТ «Креді Агріколь банк».

Також у Сергія Ракути є кредити: в АТ «Креді Агріколь банк» - 100 000 гривень та в АБ «Укргазбанк» - 786 000 гривень.

У 2019 році продав нерухоме майно на суму 47 893 гривні.

Фортечний район (Кропивницький)

Головою райради сьогодні, 15 грудня, обрали Віктора Забаклуковського («Пропозиція»).

Останнє місце роботи - начальник управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому раді.

Був помічником депутата Верховної ради Олександра Біловола на громадських засадах.

Має житловий будинок у Кропивницькому, автомобіль ГАЗ 32213ПЕ («Газель») 2001 року випуску.

У декларації за 2018 рік була інформація про земельну в у Кропивницькому розміром 500 квадратних метрів. У 2019-му цю землю новообраний голова райради не декларував.

Отримав зарплату в 2019 році - 300 663 гривні. Має рахунки в АБ «Південний» та АТ КБ «Приватбанк».

Подільський район (Кропивницький)

Голову райради поки не обрали.

Андрій Лисенко, Олексій Гора, CBN