Фальсифікат замість дитячого харчування продали жінці в Кропивницькому

Кропивничанка Вікторія придбала в аптеці для своєї дитини суміш, яка пізніше виявилася підробленою, нині дитя лікують від дисбактеріозу.
Вікторія звернулася до редакції CBN та розповіла, що в її дитини в ранньому віці діагностували алергію на білок коров’ячого молока та непереносимість лактози. Тому жінка годує її лише дозволеними сумішами. У березні цього року вона купила чотири банки Nutrilon 2 Кисломолочний. Пізніше жінка з’ясувала, що нагодувала дитину підробленою сумішшю.
«7 березня я закупила суміш і 11 березня дала її дитині, а вона просто вирвала. Виявилося, що це була інша суміш, навіть не та фірма. І коли кинулися до племінника, який у Польщі проживає, він переклав, що це просто сухе молоко, яке дитині не можна», - розповіла Вікторія.
Жінка додала, що вже протягом місяця дитину лікують від дисбактеріозу. Тоді ж мати звернулася до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та отримала відповідь, де зазначили, що протягом 18-19 березня спеціалісти позапланово проінспектували аптеку, де Вікторія купувала суміш:
«Під час проведення заходу були виявлені порушення законодавства про харчові продукти. За результатами інспектування складено акт проведення позапланового заходу державного контролю (інспектування) та видано припис про усунення порушень вимог законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин».
Також у документі вказали, що нині вирішують питання щодо притягнення до адмінвідповідальності оператора ринку, який винен у порушенні вимог законодавства про харчові продукти. Головне управління області визначило, що до аптеки дитяче харчування постачало товариство з обмеженою відповідальністю, яке знаходиться у Вінницькій області. Тому, аби встановити походження даної суміші, Держпродспоживслужба Кіровоградщини направила відповідний лист до Держпродспоживслужби Вінниччини. Ми звернулися до аптеки Кропивницького за коментарем, проте наразі не отримали відповіді, а телефонний номер підприємства з Вінницької області, який вказали в системі YouControl, не обслуговується.
Речниця Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Наталія Шевченко розповіла CBN про дії фахівців у випадках із підозрою на фальсифіковану продукцію:
«Найперше спеціалісти мають відстежити ланцюжок постачання цієї продукції. Тобто найперша робота - це робота з документами. Якщо під час цієї роботи виникають питання, наприклад, незрозуміло, хто виробник, чи хто постачальник, як потрапила ця продукція в заклад торгівлі і таке інше, тоді, можливо, є потреба лабораторно її досліджувати. Якщо простежується до моменту заводу, а в нашому випадку воно простежується чітко до Вінниччини, то область має право і можливість вийти на той завод, і далі займатися цим питанням».
Наталія Шевченко додала, що раніше на Кіровоградщині не було випадків з підозрою на фальсифікацію дитячого харчування. Щоб убезпечити себе від купівлі підробки, варто перевіряти упаковки та етикетки, щоб вони не були зім’яті чи пошкоджені. Також в аптеці можна попросити сертифікат відповідності, якщо виникли сумніви щодо продукції.