Креветкова ферма на Кіровоградщині: як жарт перетворився на успішний бізнес

Перегляди: 307
Фото: Кіровоградський обласний центр зайнятості

Створити ферму з вирощування креветки – бізнес-ідея, що виникла трохи жартома, а на ділі переросла у перспективну справу, що розвивається і набирає обертів на Кіровоградщині. Так почалась історія успіху Тетяни Карпенко, переможниці грантової програми від «єРобота».

У родині пані Тетяни все йшло своїм плином. До ведення підприємницької діяльності вона цілих 17 років працювала за фахом – вчителем англійської мови (свого часу жінка здобула педагогічну освіту в ЦДУ імені Володимира Винниченка). Чоловік грантерки займався підприємництвом у сфері надання послуг з транспортного перевезення. Дружина, з часом полишивши освітянство, допомагала йому у справах. Та з початком повномасштабних воєнних дій змінились і життєві обставини. Чоловік став на захист Батьківщини до лав Збройних Сил України. Сама ж Тетяна, чекаючи захисника з війни, серйозно замислилась про ведення власної справи, яка б дала змогу створити надійне фінансове підґрунтя для його повернення і подальшого сімейного благополуччя.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

photo_1_2024-12-16_12-58-52

Грантерка коментує, як взагалі зародилась її бізнес-ідея: «У нас в родині дуже полюбляють креветки. І коли чоловік приїжджав у відпустку, він завжди їх купував. А якось сказав, що йому простіше відкрити ферму, щоб вирощувати креветки власноруч, ніж постійно купувати в магазині. Потім я задумалась над цим і ми почали вивчати питання. Я дізналась, що в магазинах переважно продають креветки, заморожені таким чином, що вся користь від продукту втрачається. Страждає і їх смак. Все зваживши, я вирішила, що започаткую бізнес з вирощування креветки, яка буде в живому вигляді надходити до замовника, не проходячи ті стадії обробки, які нівелюють цінність продукту для споживача».

На той час Тетяна Володимирівна вже була зареєстрована як ФОП. Все спланувала, все продумала. Відкритим залишалось єдине питання: для фінансування проєкту потрібні були чималі кошти. Тож Тетяна, як ‘дружина УБД, подала заяву на отримання гранту на власну справу. Чекаючи на рішення Державного центру зайнятості, жінка не сиділа склавши руки. Вона вірила у власні сили, роблячи все для успішного старту: заздалегідь пройшла відповідне навчання разом з фахівцями, яких хотіла взяти на роботу.

photo_4_2024-12-16_12-58-52

У результаті все склалось успішно. Отримані грантові кошти були спрямовані на закупівлю обладнання для вирощування креветки з дотриманням всіх необхідних технічних умов цього процесу. Водночас запускаючи свою справу, Тетяна Карпенко працевлаштувала двох працівників: головного технолога та фахівця з вирощування аквакультур.

Важливою складовою у підприємницькій діяльності грантерки є місцезнаходження ферми: продукція вирощується сезонно, у відкритому просторі влітку та на закритій фермі взимку, в екологічно чистій зоні на Кіровоградщині (Олександрійський район, селище Зелене).

«У нас ферма з вирощення найбільшої креветки у світі – макробрахіума Розенберга. Завдяки використанню сучасних методів аквакультури і правильних технологій вирощування, до споживача вона доходить з максимальним збереженням корисних властивостей», – підкреслює пані Тетяна.

photo_3_2024-12-16_12-58-52

Зараз же грантерка сповнена натхнення і найкращих сподівань на майбутнє. Ділиться поточним станом справ і найближчими планами:

«На сьогоднішній день наші креветки досягли ваги 40-50 грам кожна, а взагалі доросла особина досягає 110 грам ваги. З ними не так легко, але дуже цікаво! Наприклад, вони стрибають при сортуванні в басейн, і їх кожного разу треба знову й знову сортувати. Я б сказала, що вони поводять себе як розумні особистості», – посміхається Тетяна.

Жінка не зупиняється на досягнутому, активно працює над розширенням свого бізнесу у напрямку аквакультури: додає, що на сьогодні закупила додаткове устаткування – басейни, в яких почали вирощувати малька раків. У зв’язку з появою нового напрямку грантерка планує найняти на роботу ще декілька працівників. Одним словом, підприємиця невпинно рухається вперед у професійній реалізації. І поки її чоловік захищає країну на фронті, Тетяна формує надійний фінансовий тил, розвиваючи улюблену справу. Так разом вони прямують до перемоги, невідворотної, як доля.

photo_5_2024-12-16_12-58-52

Джерело: Кіровоградський обласний центр зайнятості.