Вища рада правосуддя вимагає розібратися з нардепом від Кіровоградщини, який плював у суддю
Дмитро Лінько народився в Кіровограді (тепер – Кропивницький) 14 липня 1987 року. Закінчив школу №16 з золотою медаллю. На виборах до Верховної Ради 2014 року пройшов до парламенту за списками Радикальної партії Ляшка.
Вища рада правосуддя визнала неконституційним застосування нардепом Дмитром Ліньком сили до судді й вимагає реакції на це від Генеральної прокуратури та Верховної Ради.
26 липня ВРП розглянула повідомлення судді Оболонського райсуду Києва Сергія Родіонова про втручання в його діяльність на засіданні 8 жовтня 2017 року, пише «Українська правда».
Тоді розглядали клопотання начальника слідчого відділку Оболонського управління столичної поліції Одягайла А. В. про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Калашнікова М. О. та Гамоцького А. А., підозрюваних за ч. 2 ст. 289 ККУ.
Суддя заявляє, що під час розгляду у залі суду перебувала група молодих чоловіків, серед яких був і народний депутат від Радикальної партії Дмитро Лінько.
«Особи поводили себе зухвало, заважали проводити судове засідання, у тому числі висловлювали погрози застосування насильства, перешкоджали виходу із зали судових засідань судді Родіонову С. О. та секретарю судових засідань Ніжегородцевій О. О., намагалися заподіяти тілесні ушкодження підозрюваним, які перебували під вартою», – йдеться у повідомленні.
Того ж дня Лінько поширив у ЗМІ інформацію про те, що суддя Сергій Родіонов нібито взяв 30 тисяч доларів хабара за те, що випустить на волю автовикрадачів.
Про все це Родіонов повідомив Вищій раді правосуддя ще 9 жовтня 2017 року.
Генпрокуратура на запити з ВРП поінформувала, що звернення судді Родіонова передали прокуратурі Києва, а та не побачила ознак злочину, тож навіть не внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про події в Оболонському суді.
ВРП визнала грубим порушенням вимог Кримінального процесуального законодавства невнесення чиновниками ГПУ відомостей у реєстр і пересилання повідомлення судді та запитів Вищої ради правосуддя з одного правоохоронного органу до іншого.
«Згідно зі статтею закону "Про статус народного депутата", у своїй діяльності народний депутат повинен дотримуватися загальновизнаних норм моралі, зберігати власну гідність, поважати честь і гідність інших службових та посадових осіб і громадян, утримуватись від дій, заяв і вчинків, що компрометують його, виборців, Верховну Раду, державу», – нагадує рада.
«Отже, дії Лінька 8 жовтня 2017 року в Оболонському районному суді міста Києва не відповідають вимогам Конституції та законам України», – наголошує ВРП. Вища рада правосуддя ухвалила внести до Генпрокуратури подання про притягнення до відповідальності за бездіяльність осіб, які не внесли до ЄРДР відомостей за повідомленням судді Родіонова.
Крім того, ВРП ухвалила звернутися до Верховної Ради щодо оцінки дій Лінька з погляду дотримання етики та високих стандартів поведінки народного депутата.
Раніше суддя Родіонов заявляв, що Лінько плюнув йому в обличчя, не випускав із зали й намагався побити підозрюваних.